65 milionů liber bylo Leicesteru málo. Za Mahrize chtěl 95

ČTK ČTK
1. 2. 2018 8:31
Rijád Mahríz do Manchesteru City nezamířil, Leicester si ho totiž cení na 95 milionů liber.
Rijád Mahriz
Rijád Mahriz | Foto: Reuters

Londýn - Manchester City mohl podruhé během pár dnů překonat přestupový klubový rekord, ale z příchodu záložníka Rijáda Mahrize nakonec sešlo. Vedoucí celek anglické ligy za alžírského reprezentanta nabízel 65 milionů liber, ale Leicester požadoval o 30 milionů víc.

Trenér Leicesteru Puel už byl dokonce s odchodem klíčového hráče smířený. Mahriz totiž požádal o přestup a chyběl kvůli tomu v nominaci na středeční utkání s Evertonem. "Byla to těžká situace, ale byl jsem připraven to přijmout. Nakonec zůstal a pro klub je to jen dobře. Doufám, že to vezme s úsměvem," citovala francouzského kouče agentura Reuters.

City za Mahrize nabízelo 65 milionů liber, což by překonalo dosavadní klubový rekord. Leicester však odmítl a nejdražší posilou manchesterského celku tak nadále zůstává francouzský obránce Aymeric Laporte, který přišel v úterý za 57 milionů liber z Bilbaa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy