Real Madrid zdolal Getafe 1:0 a odskočil Barceloně na čtyři body

3. 7. 2020 0:08
Fotbalisté Realu Madrid ve 33. kole španělské ligy doma zdolali Getafe 1:0 a v čele tabulky si vytvořili čtyřbodový náskok před druhou Barcelonou.
Sergio Ramos z Realu slaví gól v duelu s Getafe
Sergio Ramos z Realu slaví gól v duelu s Getafe | Foto: Reuters

"Bílý balet" vyhrál i šestý zápas po restartu soutěže, zatímco katalánští obhájci titulu ztratili body při třech remízách. Do konce sezony zbývá pět kol.

Real měl první větší šanci ve 24. minutě, kdy Viníciuse vychytal Soria. Brankář týmu z madridského předměstí si poradil i s Iscovou ranou. Domácího favorita uklidnil až v 79. minutě kapitán Ramos proměněnou penaltu za Oliverův faul na Carvajala. Pro obránce Realu to byl devátý ligový gól v sezoně.

San Sebastian otočil zápas s Espaňolem Barcelona a zvítězil 2:1. Ukončil díky tomu sérii čtyř porážek a po restartu soutěže poprvé vyhrál. Baskický tým dál na sedmé příčce bojuje o postup do pohárové Evropy, zatímco Espaňol zůstal v tabulce poslední.

Hosté na stadionu Realu Sociedad vedli od 10. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou kapitán David López. Vyrovnání přišlo krátce po změně stran a taktéž po centru zleva, po němž poslal míč do sítě Willian José. Šest minut před koncem pak rozhodl pohotovou střelou střídající švédský útočník Isak.

Potřetí za sebou vyhrála Pamplona. Vítězstvím 2:0 uťala úspěšnou sérii Eibaru, který bodoval ve čtyřech předchozích zápasech. Oba góly hostů vstřelil Rubén García.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Eibar - Pamplona 0:2 (6. a 74. R. García), San Sebastian - Espaňol Barcelona 2:1 (56. Willian José, 84. Isak - 10. D. López), Real Madrid - Getafe 1:0 (79. Ramos z pen.).

1. Real Madrid 33 22 8 3 61:21 74
2. FC Barcelona 33 21 7 5 74:35 70
3. Atlético Madrid 33 15 14 4 43:25 59
4. FC Sevilla 33 15 12 6 48:33 57
5. Villarreal 33 16 6 11 53:40 54
6. Getafe 33 14 10 9 42:31 52
7. San Sebastian 33 15 5 13 50:42 50
8. Bilbao 33 12 12 9 38:28 48