300 milionů za měsíc. Messi míří za nejlukrativnější smlouvou historie. Koho trumfne?

Lionel Messi
10. Nolan Arenado - 6,13 miliard korun. Tolik si během osmi let vydělá 29letý rodák z Kalifornie díky novému kontraktu, který podepsal s Coloradem Rockies. Ale pozor, ani zdaleka není nejdražší rybou v baseballovém rybníku.
9. Manny Machado - 7,05 miliard korun. Baseballista s dominikánskými kořeny si sice vydělá ročně v přepočtu o 60 milionů korun méně než kolega, jenže souhrnně mu za deset let přiteče od týmu San Diego Padres přes sedm miliard...
8. Gerrit Cole - 7,64 miliard korun. V roce 2019 podepsal jako volný hráč s New York Yankees devítiletý kontrakt, který z něj udělal nejbohatšího nadhazovače historie.
7. Giancarlo Stanton - 7,7 miliard korun. V roce 2014 uzavřel smlouvu na neuvěřitelných TŘINÁCT let s Miami Merlins. Měl si podle ní vydělat celkem 7,7 miliard korun, což byl v té době rekordní kontrakt. Už po třech letech ho klub vyměnil do New York Yankees.
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
3. 9. 2020 17:04
Takový ranec ještě nikdy nikdo nedostal. Lionelu Messimu nabízí podle britských médií Manchester City nejlukrativnější smlouvu ve sportovní historii. Koho argentinský fotbalista trumfne, když na ni kývne - a pokud se mu podaří vyhrát právní bitvu se současným zaměstnavatelem FC Barcelona?
 

Právě se děje

před 1 minutou

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy