300 milionů za měsíc. Messi míří za nejlukrativnější smlouvou historie. Koho trumfne?

Lionel Messi
10. Nolan Arenado - 6,13 miliard korun. Tolik si během osmi let vydělá 29letý rodák z Kalifornie díky novému kontraktu, který podepsal s Coloradem Rockies. Ale pozor, ani zdaleka není nejdražší rybou v baseballovém rybníku.
9. Manny Machado - 7,05 miliard korun. Baseballista s dominikánskými kořeny si sice vydělá ročně v přepočtu o 60 milionů korun méně než kolega, jenže souhrnně mu za deset let přiteče od týmu San Diego Padres přes sedm miliard...
8. Gerrit Cole - 7,64 miliard korun. V roce 2019 podepsal jako volný hráč s New York Yankees devítiletý kontrakt, který z něj udělal nejbohatšího nadhazovače historie.
7. Giancarlo Stanton - 7,7 miliard korun. V roce 2014 uzavřel smlouvu na neuvěřitelných TŘINÁCT let s Miami Merlins. Měl si podle ní vydělat celkem 7,7 miliard korun, což byl v té době rekordní kontrakt. Už po třech letech ho klub vyměnil do New York Yankees.
Foto: Reuters
Rudolf Černík Rudolf Černík
3. 9. 2020 17:04
Takový ranec ještě nikdy nikdo nedostal. Lionelu Messimu nabízí podle britských médií Manchester City nejlukrativnější smlouvu ve sportovní historii. Koho argentinský fotbalista trumfne, když na ni kývne - a pokud se mu podaří vyhrát právní bitvu se současným zaměstnavatelem FC Barcelona?
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy