Janktova asistentce byla pro Getafe málo, Real klopýtl s Villarrealem

Aktualizováno 12. 2. 2022 23:06
Záložník fotbalové reprezentace Jakub Jankto si připsal gólovou asistenci, Getafe přesto prohrálo v madridském derby 3:4 na hřišti obhájců titulu Atlética. Vedoucí tým soutěže Real Madrid remizoval 0:0 na hřišti Villarrealu a po 24. kole má "Bílý balet" na druhou Sevillu náskok čtyř bodů. Branka nepadla ani v utkání Cádiz - Celta Vigo.
Madridský Gareth Bale v zápase Villarreal - Real Madrid.
Madridský Gareth Bale v zápase Villarreal - Real Madrid. | Foto: Reuters

Atlético se brzy ujalo dvougólového vedení, a to ještě Suárez neproměnil pokutový kop. Po půlhodině ale tečoval Janktovu střelu zpoza vápna Mayoral a ve 37. a 42. minutě proměnil dvě penalty Ünal.

Divoký první poločas zakončil druhou trefou v zápase Correa. Getafe se stalo prvním týmem od otevření stadionu Wanda Metropolitano (2017), které nastřílelo Atléticu v úvodní pětačtyřicetiminutovce tři branky.

Další góly už ale nepřidalo, i když domácí hráli od 58. minuty bez vyloučeného stopera Felipeho. Naopak v závěru se prosadil Hermoso a i v oslabení zařídil favoritovi vítězství. Atlético se posunulo na čtvrtou příčku, Getafe je patnácté.

Trenér Ancelotti odkoučoval stý ligový zápas na lavičce Realu, při jubileu se ale musel opět obejít bez zraněného kapitána a nejlepšího střelce Benzemy. Na hrotu útoku dostal šanci poprvé od srpna Bale, ani on ale střelecké trápení neprolomil. Domácí několikrát podržel skvělý brankář Rulli, na druhé straně trefil Danjuma tyč.

Real je suverénně nejlepší tým La Ligy na hřištích soupeřů, tentokrát ale počtvrté v sezoně ve venkovním utkání ztratil. Žlutá ponorka se remízou posunula na páté místo, může se ale propadnout zpátky po večerním duelu Atlética Madrid proti Getafe.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Cádiz - Vigo 0:0, Villarreal - Real Madrid 0:0, Vallecano - Pamplona 0:3 (8. Moncayola, 40. R. García 90.+3, K. García), Atlético Madrid - Getafe 4:3 (20. a 45.+4 Correa, 27. Cunha, 89. Hermoso - 37. z pen. a 42. z pen. Ünal, 30. Mayoral).

1. Real Madrid 24 16 6 2 48:20 54
2. FC Sevilla 24 14 8 2 36:16 50
3. Betis Sevilla 23 12 4 7 41:27 40
4. Atlético Madrid 23 11 6 6 42:33 39
5. FC Barcelona 22 10 8 4 36:25 38
6. Villarreal 24 9 9 6 38:23 36
7. San Sebastian 22 9 8 5 22:21 35
8. Bilbao 23 8 10 5 23:18 34