Barcelona v nastavení zachránila remízu 2:2 s Espaňolem

13. 2. 2022 23:02
Fotbalisté Barcelony v šesté minutě nastavení zachránili remízu 2:2 na hřišti městského rivala Espaňolu a ve španělské lize se vrátili na čtvrté místo neúplné tabulky. Betis Sevilla ve 24. kole zvítězil na hřišti Levante 4:2 a upevnil si třetí pozici. Dva góly hostů vstřelil Nabil Fekir.
Fanoušci Espaňolu Barcelona v hledišti Estadi Cornellà-El Prat při derby s FC Barcelona | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Xaviho na stadionu Espaňolu šli do vedení hned ve druhé minutě. Alba nacentroval do pokutového území a nepokrytý Pedri se prosadil střelou o tyč. Ve 40. minutě srovnal Darder technickou ranou, kterou mu připravil De Tomás.

"Barce" ve druhé půli vrátil vedení Gavi, ale jeho gól neplatil kvůli ofsajdu. Nováček otočil skóre v 64. minutě, kdy si De Tomás naběhl na Darderův nákop za obranu a potrestal zaváhání střídajícího obránce Garcíi.

V dramatickém závěru barcelonského derby byli po vzájemné šarvátce a druhých žlutých kartách vyloučeni domácí Melamed a hostující Piqué. Jeho střídající spoluhráč Luuk de Jong těsně před koncem rozhodl hlavou o remíze. Espaňol na ligové vítězství nad Barcelonou čeká od sezony 2008/09.

Betis si ve Valencii proti Levante vytvořil v úvodních 42 minutách tříbrankový náskok po trefách Fekira, Gonzáleze a Carvalha. Domácí krátce před pauzou snížili zásluhou Gómeze, který skóroval i těsně po změně stran.

Hned ve 49. minutě ale Francouz Fekir pojistil třetí výhru sevillského týmu z posledních čtyř kol. Na vedoucí Real Madrid ztrácí Betis 11 bodů.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Alavés - Valencie 2:1 (14. Loum, 76. Joselu z pen. - 62. Guedes z pen.), Levante - Betis Sevilla 2:4 (43. a 47. Gómez - 14. a 49. Fekir, 29. González, 42. Carvalho), San Sebastian - Granada 2:0 (36. Oyarzabal z pen., 74. Rafinha), Espaňol Barcelona - FC Barcelona 2:2 (40. Darder, 64. De Tomás - 2. Pedri, 90.+6 L. de Jong).

1. Real Madrid 24 16 6 2 48:20 54
2. FC Sevilla 24 14 8 2 36:16 50
3. Betis Sevilla 24 13 4 7 45:29 43
4. FC Barcelona 23 10 9 4 38:27 39
5. Atlético Madrid 23 11 6 6 42:33 39
6. San Sebastian 23 10 8 5 24:21 38
7. Villarreal 24 9 9 6 38:23 36
8. Bilbao 23 8 10 5 23:18 34