10 000 fanoušků, 26 kameramanů a neproměněná šance. Bolt má za sebou fotbalový debut

31. 8. 2018 16:17
"Byl jsem trochu nervózní, ale jakmile jsem se dostal na hřiště, nervozita zmizela," řekl Bolt televizní stanici Fox Sports
Usain Bolt
Usain Bolt | Foto: Reuters

Gosford (Austrálie) - Bývalý fenomenální atlet Usain Bolt má za sebou debut za australský fotbalový tým Central Coast Mariners. Dvaatřicetiletý Jamajčan si zahrál zhruba dvacet minut přípravy proti místnímu amatérskému týmu a přitáhl na stadion téměř 10.000 lidí.

Osminásobný olympijský vítěz Bolt podle plánu nastoupil jako střídající hráč na levém křídle. První dotyk s míčem vypadal neohrabaně, pak se však hvězdný sportovec uklidnil a dokonce se několikrát ocitl v pozici, z níž se dá skórovat. V nastaveném čase mu pak soupeř zblokoval střelu.

"Byl jsem trochu nervózní, ale jakmile jsem se dostal na hřiště, nervozita zmizela," řekl Bolt televizní stanici Fox Sports, která zápas přenášela. "Škoda, že jsem neměl víc dotyků s míčem, ale ještě nejsem fit. Sotva jsem se dal do práce a začal makat na rychlosti," dodal.

Bolt je v Austrálii necelé dva týdny. S klubem Central Coast Mariners, který sídlí ve městě Gosford zhruba 50 km od Sydney, podepsal zkušební kontrakt. V nejhorším týmu minulé sezony australské ligy si chce bývalý sprinter splnit svůj velký sen stát se profesionálním fotbalistou.

K tomu ale ještě vede dlouhá cesta. "Dva měsíce mi bude trvat, než budu v kondici. Za čtyři měsíce snad budu hrát jako jeden z kluků," prohlásil Bolt po zápase, do něhož s číslem 95 naskočil v 72. minutě. Mariners v té době jasně vedli a zápas v pohodě vyhráli 6:1.

I když se mu nepodaří stát se profesionálním fotbalistou, Bolt stále dokáže přitáhnout velkou pozornost. Což je podle kritiků jediný důvod jeho fotbalového angažmá. Bolt však tvrdí, že jeho ambice jsou vážné.

Na dnešní přípravný duel byl stadion naplněn zhruba čtyřikrát víc, než byla v minulé sezoně průměrná domácí návštěvnost Mariners. Zápas se přenášel do 60 zemí.

První utkání v novém ligovém ročníku odehrají Mariners 21. října.