1:7. Schick byl u fiaska, AS Řím se ztrapnil proti Fiorentině. Vyhořel i Juventus

30. 1. 2019 23:00
Fotbalisté AS Řím s Patrikem Schickem v sestavě schytali ve čtvrtfinále Italského poháru debakl 1:7 na hřišti Fiorentiny a soutěž pro devítinásobné držitele trofeje skončila ostudou. Hattrickem se ve Florencii zaskvěl Federico Chiesa, dvakrát se trefil Giovanni Simeone.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Milan Kammermayer

Hosté navíc od 72. minuty a stavu 1:4 hráli v deseti bez Edina Džeka vyloučeného za nesportovní chování vůči rozhodčímu. Bosenský kanonýr přitom přišel na trávník až ve druhém poločase.

Červená karta pro Edina Džeka:

Po zápase se okamžitě objevily spekulace o možném odvolání trenéra Eusebia Di Francesca. Římský celek dostal sedm gólů v utkání naposledy v říjnu 2014 v Lize mistrů od Bayernu Mnichov (také 7:1). V domácí pohárové soutěži to byla nejhorší porážka od roku 1961, kdy se proti AS prosadila šestkrát shodou okolností rovněž Fiorentina.

Překvapivě vyhořel i Juventus Turín, který domácí pohár získal už třináctkrát a zároveň ve čtyřech předchozích ročnících. Na hřišti Atalanty Bergamo prohrál mistrovský celek 0:3.

Naděje "Staré dámy" začaly brát za své v prvním poločase po slepených gólech Timothyho Castagneho a Duvána Zapaty, navíc byl z lavičky vykázán trenér Massimiliano Allegri. Kolumbijec Zapata pak Cristiana Ronalda a spol. dorazil pět minut před koncem zápasu.

Fotbalový Italský pohár - čtvrtfinále:

Fiorentina - AS Řím 7:1 (7., 18. a 74. Chiesa, 79. a 89. Simeone, 33. Muriel, 66. Benassi - 28. Kolarov), Bergamo - Juventus Turín 3:0 (39. a 86. Zapata, 37. Castagne).