Zahraje si Petr Čech se Sivokem? Láká ho prý Besiktas

Sport Sport
5. 11. 2014 11:31
Anglická i turecká média spekulují, že by Petr Čech mohl v zimě zamířit do Besiktase Istanbul, se kterým má Chelsea smlouvu o spolupráci.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: ČTK

Praha - Turecký Besiktas Istanbul. Tak by mohla znít další zastávka bohaté fotbalové kariéry Petra Čecha.Tedy alespoň dle anglických či tureckých médií.

Pojítkem, které by aktuální dvojku Chelsea mohlo nasměrovat do Turecka, je smlouva o partnerství, kterou Besiktas v létě s londýnským klubem uzavřel. V zimním přestupním termínu, který se otevírá prvního ledna, by tedy Čech mohl zamířit do klubu na Bosporské úžině například na hostování. Chelsea by přitom mohla i pomoci s jeho platem 100 000 liber týdně.

Jak poznamenává například deník Telegraph, bylo by to výhodné řešení jak pro českého brankáře, tak pro trenéra Mourinha. Čech by totiž nijak neposílil svoji přímou konkurenci, a navíc by byl v plném zápasovém vytížení, které podle vlastních slov potřebuje, aby se před Eurem 2016 dostal do formy.

Ostatně portugalský trenér už zchladil choutky konkurentů z Ligy mistrů směrem k Čechovi tím, že ho postavil do zápasu proti Mariboru, a tudíž český reprezentant už v této sezoně nemůže v této soutěži za jiný tým nastoupit. V Besiktasi by ale Evropskou ligu hrát mohl.

Na rozhodování, jak se svojí kariérou naložit, má Čech čas až do konce roku. Už dnes ale patrně za Chelsea nastoupí do pátého zápasu v letošní sezoně, neboť jej José Mourinho plánuje v Lize mistrů opět proti Mariboru postavit mezi tři tyče.

Mezi další zájemce o Čechovy služby se už dříve zařadily Real Madrid a Paris St. Germain.

 

Právě se děje

Další zprávy