Světová hvězda, zahradník, ale i smrt na saních. Jaké jsou osudy zlaté jednadvacítky?

Z levé strany Martin Jiránek, Radoslav Kováč, Tomáš Hübschman a Milan Baroš s medailemi a trofejí pro evropské šampiony do 21 let
Český tým tehdy vedl kouč Miroslav Beránek. Jednašedesátiletý trenér naposled stál na lavičce pražské Slavie, se kterou spojil i svou hráčskou kariéru. Nyní působí v Edenu jako šéftrenér dorostů.
Velkou zásluhu měl na zlatu tehdejší brankář Sparty Petr Čech. Gólman londýnského Arsenalu působí v Anglii už od roku 2004, nejlepší léta zažil v Chelsea, s níž vyhrál i Ligu mistrů. Tato sezona ale bude jeho poslední.
Brankář Jaroslav Drobný měl tak trochu smůlu, že chytá v období Petra Čecha. Na Euru v roce 2002 se do branky v zápase nepodíval a ani v seniorské reprezentaci se později přes Petra Čecha neprosadil. Momentálně stále působí v bundeslize a loučit se s ní jen tak nehodlá. Minulý týden přestoupil z Brém do Düsseldorfu.
Trio brankářů pro Euro uzavřel Aleš Chvalovský, který v roce 2002 patřil Blšanům. Chvalovský si vyzkoušel i angažmá v německém Stuttgartu, největší část kariéry ale strávil v Apoelu Limassol, za který chytal do léta roku 2012. Po konci na Kypru Chvalovský ukončil i profesionální kariéru.
Foto: ČTK
Sport Sport
21. 1. 2019 7:49
Symbol šampionů z ME do 21 let ve Švýcarsku v roce 2002 Petr Čech letos ukončí svou famózní kariéru. Podívejte se, co dnes dělají jeho bývalí parťáci.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy