Světová hvězda, zahradník, ale i smrt na saních. Jaké jsou osudy zlaté jednadvacítky?

Z levé strany Martin Jiránek, Radoslav Kováč, Tomáš Hübschman a Milan Baroš s medailemi a trofejí pro evropské šampiony do 21 let
Český tým tehdy vedl kouč Miroslav Beránek. Jednašedesátiletý trenér naposled stál na lavičce pražské Slavie, se kterou spojil i svou hráčskou kariéru. Nyní působí v Edenu jako šéftrenér dorostů.
Velkou zásluhu měl na zlatu tehdejší brankář Sparty Petr Čech. Gólman londýnského Arsenalu působí v Anglii už od roku 2004, nejlepší léta zažil v Chelsea, s níž vyhrál i Ligu mistrů. Tato sezona ale bude jeho poslední.
Brankář Jaroslav Drobný měl tak trochu smůlu, že chytá v období Petra Čecha. Na Euru v roce 2002 se do branky v zápase nepodíval a ani v seniorské reprezentaci se později přes Petra Čecha neprosadil. Momentálně stále působí v bundeslize a loučit se s ní jen tak nehodlá. Minulý týden přestoupil z Brém do Düsseldorfu.
Trio brankářů pro Euro uzavřel Aleš Chvalovský, který v roce 2002 patřil Blšanům. Chvalovský si vyzkoušel i angažmá v německém Stuttgartu, největší část kariéry ale strávil v Apoelu Limassol, za který chytal do léta roku 2012. Po konci na Kypru Chvalovský ukončil i profesionální kariéru.
Foto: ČTK
Sport Sport
21. 1. 2019 7:49
Symbol šampionů z ME do 21 let ve Švýcarsku v roce 2002 Petr Čech letos ukončí svou famózní kariéru. Podívejte se, co dnes dělají jeho bývalí parťáci.
 

Právě se děje

Další zprávy