Světová hvězda, zahradník, ale i smrt na saních. Jaké jsou osudy zlaté jednadvacítky?

Z levé strany Martin Jiránek, Radoslav Kováč, Tomáš Hübschman a Milan Baroš s medailemi a trofejí pro evropské šampiony do 21 let
Český tým tehdy vedl kouč Miroslav Beránek. Jednašedesátiletý trenér naposled stál na lavičce pražské Slavie, se kterou spojil i svou hráčskou kariéru. Nyní působí v Edenu jako šéftrenér dorostů.
Velkou zásluhu měl na zlatu tehdejší brankář Sparty Petr Čech. Gólman londýnského Arsenalu působí v Anglii už od roku 2004, nejlepší léta zažil v Chelsea, s níž vyhrál i Ligu mistrů. Tato sezona ale bude jeho poslední.
Brankář Jaroslav Drobný měl tak trochu smůlu, že chytá v období Petra Čecha. Na Euru v roce 2002 se do branky v zápase nepodíval a ani v seniorské reprezentaci se později přes Petra Čecha neprosadil. Momentálně stále působí v bundeslize a loučit se s ní jen tak nehodlá. Minulý týden přestoupil z Brém do Düsseldorfu.
Trio brankářů pro Euro uzavřel Aleš Chvalovský, který v roce 2002 patřil Blšanům. Chvalovský si vyzkoušel i angažmá v německém Stuttgartu, největší část kariéry ale strávil v Apoelu Limassol, za který chytal do léta roku 2012. Po konci na Kypru Chvalovský ukončil i profesionální kariéru.
Foto: ČTK
Sport Sport
21. 1. 2019 7:49
Symbol šampionů z ME do 21 let ve Švýcarsku v roce 2002 Petr Čech letos ukončí svou famózní kariéru. Podívejte se, co dnes dělají jeho bývalí parťáci.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy