Žádný Ronaldo, střelecké statistiky bojů o MS ovládl Suárez

Ani Messi, ani Ronaldo, podívejte se, kdo vládl střeleckým a jiným statistikám v kvalifikaci na fotbalové mistrovství světa 2014 v Brazílii v naší galerii
V patách mu je s se stejným počtem gólů, ale menší porcí zápasů Deon McCaulay z Belize a také nizozemský snajpr Robin van Persie. Útočník Manchesteru United zazářil především v říjnu hattrickem do sítě Maďarska.
Až za nimi je s deseti trefami argentinský Lionel Messi. V součtu s Gonzalem Higuaínem každopádně dala hvězda Barcelony více jak polovinu gólů celé reprezentace.
Střeleckou hvězdou baráže se stal bezesporu fotbalista Mexika Oribe Peralta. Ve dvou zápasech proti Novému Zélandu skóroval pětkrát, čímž dotáhl svou zemi na světový šampionát a ještě dorovnal v celkové statistice střelců Messiho.
"Jen" osm branek má v konečném zúčtování na svém kontě portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo a to si ještě čtyři trefy připsal až v baráži proti Portugalsku. Na druhou stranu byly proti Ibrahimovičovi a spol. velice důležité.
Foto: Reuters
Reuters Miroslav Harnoch Reuters, Miroslav Harnoch
21. 11. 2013 8:00
Podívejte se, které týmy a kteří hráči vládli statistikám fotbalové kvalifikace na světový šampionát do Brazílie.

Podívejte se, které týmy a kteří hráči vládli statistikám fotbalové kvalifikace na světový šampionát do Brazílie. Češi se do tohoto výčtu moc nepromítli.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy