Žádná krize, Bayern na úvod bundesligy rozdrtil Hamburk 5:0

14. 8. 2015 22:47
Fotbalisté Bayernu Mnichov zahájili útok na čtvrtý německý titul v řadě domácí výhrou 5:0 nad Hamburkem.
Robert Lewandowski z Bayernu slaví gól v síti Hamburgeru SV.
Robert Lewandowski z Bayernu slaví gól v síti Hamburgeru SV. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov zahájili útok na čtvrtý německý titul v řadě domácí výhrou 5:0 nad Hamburkem. Tým, který se zachraňoval až v baráži, jasně přehráli, na střely vyhráli 23:5.

Zatímco v nominaci Hamburku scházeli oba čeští hráči Jaroslav Drobný a Petr Jiráček, v zahajovací sestavě Bayernu nechyběly obě největší posily Douglas Costa a Arturo Vidal. Více byl vidět Brazilec Costa, který se do statistik zapsal gólem a asistencí.

"S oběma hráči jsem spokojen. Ukázali svou kvalitu," pochválil posily trenér Pep Guardiola.

Do vedení však Bayern poslal v 27. minutě marocký stoper Benatia, který hlavou prodloužil do branky přímý kop Xabiho Alonsa. Pojistka přišla až po změně stran, kdy odražený míč napálil do branky Lewandowski.

To Hamburk zlomilo a Bayern svou převahu potvrdil dalšími zásahy. Nejprve se po Costově centru trefil hlavou Müller, který vzápětí zužitkoval práci Lewandowského, a v závěru výhru potvrdil po soupeřově chybné rozehrávce křížnou střelou Costa.

"V první půli jsme to měli těžké, protože soupeř hrál na šest obránců a těžko jsme se tam dostávali. Pak jsme to zlomili a zápasu jsme dominovali," hodnotil Guardiola.

"První půli jsme ještě takticky zvládli velmi dobře, škoda standardní situace, kterou bychom měli lépe ubránit. Věřím, že se z toho poučíme do dalších zápasů, abychom neměli problémy jako v minulé sezoně," řekl kouč Hamburku Bruno Labbadia.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Bayern Mnichov - Hamburk 5:0 (69. a 73. Müller, 27. Benatia, 53. Lewandowski, 87. Costa).