VIDEO Zabiják Suárez nastřílel čtyři góly, trefil se i Kozák

4. 12. 2013 22:36
Luis Suárez dovedl Liverpool k výhře nad Norwichem 5:1 hned čtyřmi góly.Trefil se i Libor Kozák. Svou třetí brankou v sezoně pomohl Aston Ville k vítězství 3:2 v Southamptonu.
Podívejte se na gólový koncert Luise Suáreze proti Norwichi | Video: youtube.com

Praha - Famózní střelecký večer zažil ve 14. kole Premier League Uruguayec Luis Suárez. Kanonýr Liverpoolu dovedl svůj tým k výhře nad Norwichem 5:1 hned čtyřmi góly.

Trefil se i Libor Kozák. Svou třetí brankou v sezoně pomohl Aston Ville k vítězství 3:2 v Southamptonu.

Hned tři góly inkasoval Petr Čech, přesto slavil výhru. Jeho spoluhráči totiž Sunderland přestříleli 4:3 a udrželi se na druhé příčce.

V čele soutěže nadále zůstává se čtyřbodovým náskokem Arsenal, který porazil 2:0 Hull. Do 73. minuty hrál v týmu vítězů Tomáš Rosický.

Hattrick za 35 minut

Suárez zvládl za úvodních 35 minut nastřílet čistý hattrick. Střelecký účet si otevřel dalekonosným volejem, kterým v 15. minutě přehodil gólmana Ruddyho. Po zvýšení ve 29. minutě skóroval potřetí šest minut nato po další krásné akci, kdy halfvolejem zamířil ke vzdálenější tyči.

Svou one man show zakončil Suárez v 74. minutě z trestného kopu. Poté už pouze domácí korigovali a výsledek pečetil liverpoolský Sterling. Suárez se s 13 góly dostal do čela tabulky střelců Premier League.

Přestřelka pro Chelsea

Přestože Chelsea obdržela na Sunderlandu tři branky, do Londýna si svěřenci Josého Mourinha odvezli vítězství 4:3, o které se postaral dvěma góly Hazard, jedním Lampard a také smutný hrdina posledních minut Bardsley.

Domácí obránce si totiž v 84. minutě vstřelil vlastní branku, kterou zvýšil na 4:2 pro hosty. I když dvě minuty nato zamířil tentokrát za Čechova záda, na body jeho tým nedosáhl.

Těsné venkovní vítězství si připsala také Aston Villa, k jejíž výhře v Southamptonu pomohl český reprezentant Kozák. Svůj třetí gól v sezoně zaznamenal hlavou v 64. minutě, krátce nato střídal.

Nevydařené setkání se svým bývalým klubem prožil kouč Manchesteru United David Moyes, jenž musel skousnout domácí porážku 0:1 s Evertonem. Utkání rozhodl v 86. minutě Oviedo a ukončil tak dvanáctibodovou sérii neporazitelnosti United. Úřadující mistři ztrácejí na Arsenal už 12 bodů.

Sunderland - Chelsea 3:4
Branky: 14. Altidore, 50. O'Shea, 86. Bardsley - 36. a 62. Hazard, 17. Lampard, 84. vlastní Bardsley

Swansea - Newcastle 3:0
Branky: 45. Dyer, 66. vlastní Debuchy, 81. Shelvey

Fulham - Tottenham 1:2
Branky: 56. Dejagah - 73. Chiriches, 82. Holtby

West Bromwich - Manchester City 2:3
Branky: 85. vlastní Pantilimon, 90. Anichebe - 24. a 74. z pen. Yaya Touré, 3. Agüero

1. Arsenal 14 11 1 2 29:10 34
2. Chelsea 14 9 3 2 28:14 30
3. Manchester City 14 9 1 4 40:14 28
4. Liverpool 14 8 3 3 30:17 27
5. Everton 14 7 6 1 22:13 27
6. Tottenham 14 7 3 4 13:15 24
7. Newcastle 14 7 2 5 19:21 23
8. Southampton 14 6 4 4 18:13 22