Za Rosickým bezmála devět tisíc kilometrů. Na rozlučku do Prahy dorazili i fanoušci z Asie

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 6. 2018 22:23
Na rozlučkovou show Tomáše Rosického do Prahy přijeli fanoušci ze všech koutů světa, Asii nevyjímaje.
Tomáš Rosický si na rozlučku pozval hvězdy českého i mezinárodního fotbalu.
Tomáš Rosický si na rozlučku pozval hvězdy českého i mezinárodního fotbalu. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - S bývalým kapitánem fotbalové reprezentace Tomášem Rosickým se přijelo rozloučit i několik desítek fanoušků až z Asie včetně Hongkongu, vzdáleného devět tisíc kilometrů. Už několik hodin před dnešní exhibicí na Letné postávali před stadionem převážně v dresech londýnského Arsenalu. Postupně se k nim přidávali fandové Sparty a Dortmundu.

Čekání na otevření stadionu si krátili prohlížením vystavených dresů, které Rosický během kariéry oblékal. A vyhlíželi hvězdy, přijíždějící na Letnou. Nechyběli mezi nimi Césc Fábregas, Robin Van Persie, Alexandr Hleb či brankář Jens Lehmann, tedy nejznámější osobnosti výběru světa. Nedorazil však bývalý trenér Arsenalu Arséne Wenger a koučování zahraničních hvězd se tak ujme Ivan Hašek.

"Hrávali jsme proti sobě i spolu. Byl to fantastický hráč. Je to legenda Arsenalu jako Thierry Henry a podobní hráči. Je jako Picasso. Nikdy na něj nezapomenu," řekl Hleb pro Arsenal TV, která do Prahy poslala početný štáb.

Dorazila také velká část národního týmu z mistrovství Evropy 2004, kde Češi došli do semifinále. A to včetně Tomáše Galáska, Jana Kollera, Milana Baroše či Karla Poborského. A také trenér Karel Brückner.

Rosický se ještě před zápasem, kterým definitivně uzavře kariéru zakončenou už před půl rokem, potkal s asijskými fanoušky a všem se jim podepsal.

Fanoušek Nick Chan přicestoval do Prahy z Hongkongu:

"Tohle je jeden z nejdůležitějších momentů mého života. Díky každému, kdo mi pomohl splnit můj sen," napsal na sociální sítě spolu s fotkou s Rosickým jeden z fandů Nick Chan, který svému oblíbenci přivezl i speciální dárek.

Fanoušci mohli Rosickému posílat i vzkazy, které byly zveřejněny na světelných tabulích podél hřiště na Letné. "Malý Mozart odchází z koncertního sálu, ale v našich srdcích bude hrát dál," napsal jeden z fandů. "Byl jsi vždy jako Napoleon. Nevelký vzrůstem, ale velký vojevůdce," přidal další.

Jenže těsně před plánovaným výkopem dorazila nad Prahu bouře a silný déšť donutil organizátory zápas o hodinu odložit. Fanoušci se sice tísnili pod střechou, ale na stadionu zůstali a čekali.

A nakonec se dočkali, i když déšť program výrazně narušil a fanouškům rozmočil i plánované choreo. I tak si ale fanoušci zápas užili, bavili se při hezkých akcích a častokrát vyvolávali Rosického i další legendy Sparty v čele s Jiřím Novotným.

Jedinou kaňkou bylo pískání a bučení na Milana Baroše, který obléká dres Baníku Ostrava a u fanoušků Sparty je tak v nemilosti.

 

Právě se děje

před 57 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy