Za nominaci pro Haindlovou nás seřezali sudí, pění u Malše

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 5. 2013 11:55
Zápas Rokycany-Roudné 4:0 nebyl dohrán pro nízký počet hráčů hostí. Ti spojují výkon sudího s tím, že podpořiili kandidátku Haindlovou
Markéta Haindlová dostala nominaci na pozici předsedkyně FAČR od TJ Malše Roudné. Nezůstalo to bez následků
Markéta Haindlová dostala nominaci na pozici předsedkyně FAČR od TJ Malše Roudné. Nezůstalo to bez následků | Foto: ČTK

Roudné  - Zbylo jich na hřišti šest. A to je podle pravidel málo, takže skandální sobotní zápas divize A Rokycany-Roudné skončil za stavu 4:0 už v 64. minutě.

Hosté spojují fakt, že jim sudí Vaňkát vyloučil tři hráče, s tím, že pomohli Markétě Haindlové a dali jí nominaci k tomu, aby mohla kandidovat na funkci předsedy Fotbalové asociace ČR, proti Miroslavu Peltovi.

Zda nominací získala dostatek, se neví, Haindlová to hodlá oznámit až v pondělí. Podle zákulisních spekulací ale dostatečný počet nominací nemá. Podle stanov potřebovala, aby ji podpořily tři fotbalové kraje nebo sedm okresů nebo deset klubů od ligy po divizi.

Markéta Haindlová nyní působí v roli předsedkyně Odvolací a revizní komise FAČR, volební valná hromada FAČR proběhne 8. června v Praze.

Němečtí sudí přijeli, ale nepískali

Od předposledního celku divize A, tedy od Malše Roudné, Haindlová nominaci získala. A hned nato jel klub do Rokycan, kde se nestačil divit.

"Tohle nemělo se sportem nic společného. A s tou nominací pro slečnu Haindlovou si to spojovat musím, protože tentokrát se děly opravdu nezvyklé věci. Už nás párkrát zařízli, ale tohle bylo opravdu ještě někde jinde," vypráví Libor Šolc, předseda Malše Roudné.

"Ten zápas měli pískat rozhodčí z Německa, dokonce byli na místě. Ale 40 minut před zápasem se všechno změnilo, dali nám tam jinou trojici rozhodčích i jiného delegáta," nechápe Šolc.

Sudí Vaňkát pak Roudnému postupně vyloučil tři hráče. Kvůli zranění pak museli odstoupit tři fotbalisté Roudného a protože jedno střídání udělali hosté už o poločase nevynuceně, najednou už střídat nemohli a na hrací ploše jich nebylo tolik, aby se ve hře mohlo pokračovat. (více o utkání na webu jihočeský fotbal.cz)

Votík: Změna sudích? Běžná praxe

Předseda řídící komise pro Čechy Rostislav Votík vylučuje, že by změna sudích měla co dělat s fotbalovou politikou. Naopak naznačuje, že Roudné možná nedohrálo schválně.

"To je běžná praxe, že se před zápasem mění sudí nebo delegát, na tom není nic nenormálního," říká Votík. "Se slečnou Haindlovou to rozhodně nemělo nic společného. A že se zápas nedohrál? Roudné mluví o třech zraněných, v zápisu o utkáních však o zraněních není ani zmínka, třeba tak maskovali vlastní nemohoucnost a ten zápas dohrát nechtěli."

Libor Šolc z Roudného vidí věci úplně jinak. "Sestoupíme, ale to je jedno. Takovouhle soutěž bychom stejně hrát nechtěli. Vůbec nelituju toho, že jsme Markétu Haindlovou podpořili. Ostatní se asi báli. Nebo jim ty současné poměry ve fotbale takhle vyhovují. Bohužel."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 57 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy