Za nominaci pro Haindlovou nás seřezali sudí, pění u Malše

Luděk Mádl Luděk Mádl
19. 5. 2013 11:55
Zápas Rokycany-Roudné 4:0 nebyl dohrán pro nízký počet hráčů hostí. Ti spojují výkon sudího s tím, že podpořiili kandidátku Haindlovou
Markéta Haindlová dostala nominaci na pozici předsedkyně FAČR od TJ Malše Roudné. Nezůstalo to bez následků
Markéta Haindlová dostala nominaci na pozici předsedkyně FAČR od TJ Malše Roudné. Nezůstalo to bez následků | Foto: ČTK

Roudné  - Zbylo jich na hřišti šest. A to je podle pravidel málo, takže skandální sobotní zápas divize A Rokycany-Roudné skončil za stavu 4:0 už v 64. minutě.

Hosté spojují fakt, že jim sudí Vaňkát vyloučil tři hráče, s tím, že pomohli Markétě Haindlové a dali jí nominaci k tomu, aby mohla kandidovat na funkci předsedy Fotbalové asociace ČR, proti Miroslavu Peltovi.

Zda nominací získala dostatek, se neví, Haindlová to hodlá oznámit až v pondělí. Podle zákulisních spekulací ale dostatečný počet nominací nemá. Podle stanov potřebovala, aby ji podpořily tři fotbalové kraje nebo sedm okresů nebo deset klubů od ligy po divizi.

Markéta Haindlová nyní působí v roli předsedkyně Odvolací a revizní komise FAČR, volební valná hromada FAČR proběhne 8. června v Praze.

Němečtí sudí přijeli, ale nepískali

Od předposledního celku divize A, tedy od Malše Roudné, Haindlová nominaci získala. A hned nato jel klub do Rokycan, kde se nestačil divit.

"Tohle nemělo se sportem nic společného. A s tou nominací pro slečnu Haindlovou si to spojovat musím, protože tentokrát se děly opravdu nezvyklé věci. Už nás párkrát zařízli, ale tohle bylo opravdu ještě někde jinde," vypráví Libor Šolc, předseda Malše Roudné.

"Ten zápas měli pískat rozhodčí z Německa, dokonce byli na místě. Ale 40 minut před zápasem se všechno změnilo, dali nám tam jinou trojici rozhodčích i jiného delegáta," nechápe Šolc.

Sudí Vaňkát pak Roudnému postupně vyloučil tři hráče. Kvůli zranění pak museli odstoupit tři fotbalisté Roudného a protože jedno střídání udělali hosté už o poločase nevynuceně, najednou už střídat nemohli a na hrací ploše jich nebylo tolik, aby se ve hře mohlo pokračovat. (více o utkání na webu jihočeský fotbal.cz)

Votík: Změna sudích? Běžná praxe

Předseda řídící komise pro Čechy Rostislav Votík vylučuje, že by změna sudích měla co dělat s fotbalovou politikou. Naopak naznačuje, že Roudné možná nedohrálo schválně.

"To je běžná praxe, že se před zápasem mění sudí nebo delegát, na tom není nic nenormálního," říká Votík. "Se slečnou Haindlovou to rozhodně nemělo nic společného. A že se zápas nedohrál? Roudné mluví o třech zraněných, v zápisu o utkáních však o zraněních není ani zmínka, třeba tak maskovali vlastní nemohoucnost a ten zápas dohrát nechtěli."

Libor Šolc z Roudného vidí věci úplně jinak. "Sestoupíme, ale to je jedno. Takovouhle soutěž bychom stejně hrát nechtěli. Vůbec nelituju toho, že jsme Markétu Haindlovou podpořili. Ostatní se asi báli. Nebo jim ty současné poměry ve fotbale takhle vyhovují. Bohužel."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Kajakářka Galušková postoupila do finále MS, muži v semifinále neuspěli

Kajakářka Antonie Galušková postoupila do finále mistrovství světa ve vodním slalomu. Předloňská juniorská mistryně světa obsadila v dnešním semifinále v Bratislavě páté místo. Vypadly naopak olympionička Kateřina Minařík Kudějová a Lucie Nesnídalová. Semifinálovým sítem neprošly ani obhájkyně titulu Eva Tercejlová ze Slovinska a trojnásobná mistryně světa Jessica Foxová z Austrálie.

Finále závodu kajakářů bude překvapivě bez českého zastoupení. V semifinále v Bratislavě vypadli olympijský šampion Jiří Prskavec, vítěz Světového poháru a úřadující mistr Evropy Vít Přindiš i stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek.

Dvacetiletá Galušková postupovala ze druhé kvalifikační jízdy, takže jela v semifinále už jako pátá. Všechny branky projela čistě a neudělala výraznější chybu a dostala se do čela. Nakonec ji předjely jen čtyři ze zbývajících 25 závodnic. Při premiéře na seniorském MS si tak vyjela finále. "Je to úplně neuvěřitelné. Před jízdou jsem na tom nebyla psychicky nejlíp. Půl hodiny před semifinále jsem brečela, protože to pro mě bylo strašně psychicky náročné, ale pak jsem si povídala s tátou a trenérem a natolik mě uklidnili, že jsem mohla jet s klidnou hlavou. A když jsem dojela do cíle, měla jsem z toho dobrý pocit," svěřila se.

Řada kajakářek v semifinále chybovala. Jízda se nevyvedla ani Minařík Kudějové, která po doteku osmé branky ztratila hodně času v protivodné dvacítce a stejně jako na mistrovství Evropy a olympijských hrách skončila před branami finále. "Začátek jsem jela dobře, ale pak mi odešly ruce. Nemohla jsem pořádně zabrat a ztrácela jsem všude," řekla po konečné 15. příčce. Podepsalo se na ní nachlazení, od středy ji trápila rýma. "Ale za ty dva dny jsem se vykurýrovala, dneska jsem už byla fakt dobrá. Ale možná to tam zůstalo," uvažovala.

Nadějně se vyvíjela jízda Nesnídalové, která ale ztratila v závěru a obsadila 18. pozici. Světová šampionka z roku 2019 Tercejlová pádlem odhodila tyčku na deváté brance a dostala padesátisekundovou penalizaci. Australská superhvězda Foxová, která jela jako poslední, po dojezdu figurovala na vedoucí pozici, ale pak dostala padesátisekundovou penalizaci za špatný průjezd dvanácté branky. Nedostala do branky celou hlavu, což rozhodčí potvrdili z videozáznamu.

Obhájce světového titulu Prskavec nastupoval po devatenáctém místě v kvalifikaci jako první z českých závodníků a po nepříliš vydařené jízdě se zařadil na šestou příčku se značnou ztrátou na nejlepší. Od finálové desítky ho nakonec dělilo jen pět setin. Oba jeho reprezentační kolegové dostali padesátisekundovou penalizaci. Přindiš se nevešel celou hlavou do jednadvacáté branky, Hradilek stejně chyboval o branku dříve.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy