Za jedenáct minut bylo po senzaci. Jablonec otočil pohárový duel v Pardubicích

13. 10. 2018 15:31
Tým trenéra Petra Rady prohrál první poločas, nakonec ale druholigistu udolal a zkompletoval účastníky osmifinále.
Tomáš Holeš (vpravo) se mohl i v Pardubicích radovat z gólu, navíc šlo o trefu vítěznou | Foto: Milan Kammermayer

Pardubice - Fotbalisté Jablonce ve třetím kole MOL Cupu zvítězili v Pardubicích 2:1 a postoupili do osmifinále domácí pohárové soutěže. Finalista minulého ročníku na hřišti druholigového soupeře prohrál úvodní poločas, po změně stran však otočili stav dvěma góly během jedenácti minut Vojtěch Kubista s Tomášem Holešem.

Osmifinalisté poháru

MFK Chrudim (II.), Baník Ostrava, Fastav Zlín, 1. FK Příbram, 1. FC Slovácko, FK Teplice, Sigma Olomouc, Slovan Liberec, Slavia Praha, Sparta Praha, Bohemians Praha 1905, MFK Karviná, Viktoria Plzeň, SFC Opava, Dukla Praha, FK Jablonec

"Bylo to klasické pohárové utkání. Domácí se na nás připravili dobře a zaskočili nás vedoucí brankou. V poločase jsme si něco řekli a soupeře už do ničeho nepustili," řekl jablonecký kouč Petr Rada pro klubový web.

Pardubicím vyšel vstup do utkání a v sedmé minutě Petráň skóroval hlavou po Čelůstkově centru. Jablonečtí se tlačili za vyrovnáním, ale domácí obrana odolávala. Velkou příležitost neproměnil Sobol, jehož ránu zneškodnil pardubický brankář Šmíd. Jeho protějšek Hanuš zase v nastavení první půle vychytal Petráně.

"Bouřka v poločase byla větší, ale ne velká. To, co jsme si řekli před zápasem, tam v první půli nebylo," konstatoval Rada.

Začátek druhého dějství naopak vyšel Severočechům a v 55. minutě vyrovnal přesnou střelou Kubista. Jeho spoluhráč Chramosta pak sice neproměnil samostatný únik, ale v 66. minutě už uspěl střídající Holeš ranou z úhlu.

Jablonecký tým těsné vedení udržel a zkompletoval složení osmifinále MOL Cupu. V tom je 15 celků z nejvyšší soutěže a druholigová Chrudim, která ve třetím kole vyřadila Mladou Boleslav.

"To, co jsme předváděli v druhé půli, jsme chtěli hrát od začátku," uvedl Rada. "Důležité je, že jsme postoupili. I s mladíky jsem spokojený, budou s námi trénovat, potenciál určitě mají," dodal trenér účastníka Evropské ligy.

3. kolo fotbalového poháru MOL Cupu:

FK Pardubice - FK Jablonec 1:2 (1:0)

Branky: 7. Petráň - 55. Kubista, 66. Holeš. Rozhodčí: Matějček - Caletka, Lakomý.

Sestava Jablonce: Hanuš - Jankovič (46. Holeš), Hovorka, Břečka, Hanousek - Hübschman - Pleštil (78. Peřina), Breda (46. Kratochvíl), Kubista, Sobol - Chramosta. Trenér: Rada.