Za deset minut bylo po nadějích. Plzeň načal Džeko

FOTO Fotbaloví miliardáři v Plzni, to byl boj proti City
Citizens se radují z druhé branky, kterou parádním způsobem vstřelil Yaya Touré.
Pojďme od začátku. Tady je fotografie úvodní jedenáctky Viktorie Plzeň.
Takhle se nechali zvěčnit fotbalisté Manchesteru City, kteří nastoupili v netypických bílých dresech.
Majitel Plzně Tomáš Paclík se zdraví s Pavlem Horváthem.
Sport Aleš Vávra Sport, Aleš Vávra
17. 9. 2013 22:35
Manchesteru City stačilo v Plzni deset minut z kraje druhého poločasu a bylo hotovo. Viktorka prohrála s favorizovanými Angličany 0:3.

Plzeň - Fotbalisté Plzně udrželi na úvod základní skupiny Ligy mistrů s Manchesterem City krok jen prvních pětačtyřicet minut. Pak začal kanonádu favoritů přesnou trefou Edin Džeko a za deset minut bylo po nadějích.

Manchester City vyhrál v Plzni zaslouženě 3:0, když další góly krátce po sobě přidali Yaya Touré a Sergio Agüero.

Utkání jsme sledovali také v podrobné online reportáži - čtěte ZDE.

Svěřenci Pavla Vrby rozhodně nepůsobili bázlivým dojmem a často se dostávali do útočných akcí. Jenže je sráželi časté ztráty míče a také velké množství nepřesně zahrávaných centrů a standardních situací.

Vrba: Darovali jsme jim první branku

"Nevím jestli mám být spokojený nebo ne. Narazili jsme na tým, který má mužstvo z celého světa. Chtěli jsme jim to znesnadnit, ale kvalita byla velká. Rozdíl byl poznat, i když pro to naši kluci udělali maximum. Chtěli jsme hrát ale mezi elitou, musíme si zvykat," uvedl po utkání lodivod Viktorie.

"V takových zápasech rozhodují chyby a my jim darovali první branku. Pak je to těžké, už se s tím nedá nic dělat," dodal Vrba.

Také ve druhém utkání skupiny D se žádné překvapení nekonalo. Bayern Mnichov na domácím hřišti porazil CSKA Moskva jasně 3:0. O ostatních zápasech čtěte ZDE.

Kozáčik vychytal Džeka, Agüero trefil tyč

Ale pojďme zpět do Štruncových sadů, které poprvé v historii přivítaly slavnou Ligu mistrů. Přišlo více než 11 tisíc diváků a ti se rozhodně nenudili. První šance týmu Manuela Pellegriniho přišly po sedmi minutách. Navasovu ránu vyrazil Kozáčik na roh, po němž hlavičkou přestřelil Yaya Touré.

Plzeň postupem času vyrovnával hru a hodně se tlačila dopředu. Velké šance ale nepřišly. V 21. minutě měl Joe Hart práci s nebezpečným stříleným centrem Horvátha, mnohem více se ale musel smýkat jeho slovenský protějšek.

Ten vytáhl výtečný zákrok po třiadvaceti minutách, kdy reflexivně vyrazil hlavičku bosenského kanonýra Džeka. Za další tři minuty ukázal svou extratřídu Sergio Agüero a Plzeň zachránila po přízemní střele tyč.

Džeko se trefil a ukázal dobrou češtinu

Plzeň se ale statečně držela a do poločasu udržela cennou remízu. Jenže po obrátce to přišlo. Po třech minutách chyboval Hejda, který nezachytil únik Agüera a Argentincovu nezištnou přihrávku proměnil přesnou přízemní ranou ex-teplický Džeko, který v pozápasovém rozhovoru pro televizi Prima prokázal, že stále umí velmi dobře česky.

"Nic jsme nepodcenili, protože jsme v posledních dvou letech nehráli Ligu mistrů dobře. Dnes jsme chtěli vyhrát, i když je to venku vždycky těžké. Plzeň to ukázala, v prvním poločase hrála dobře, můj gól na začátku druhé půle byl pro tým ale hodně důležitý. Pak jsme vyhráli zaslouženě," uvedl Bosňan, který prozradil, že oproti svému působení v české Gambrinus lize váží o třináct kilo víc.

Kovařík mohl srovnat, ale šanci spálil

V 52. minutě mohla Plzeň vyrovnat. Rajtoral poslal před branku zpětnou přihrávku a Kovařík bombou trefil pouze stínujícího obránce Zabaletu. A anglický velkoklub vzápětí udeřil podruhé. Yaya Touré napřáhl z velké dálky a nádhernou ranou vymetl šibenici za bezmocně plachtícím Kozáčikem.

Desetiminutovku hrůzy pak uzavřel Agüero, když zády k brance převzal ve vápně míč od Nasriho, bleskově se otočil a levačkou skóroval přesně k tyči. A bylo rozhodnuto.

Hosté už si ve zbytku utkání pohodlný náskok hlídali a Viktoria nebyla schopná vypracovat si výraznější šance. Až v samotném závěru trefil Hořava po rohu Horvátha z voleje spojnici břevna a tyče. Kozáčik zase dobře zasáhl při šancích agilního Agüera.

Výsledek:

Viktoria Plzeň - Manchester City 0:3 (0:0)

Branky: 48. Džeko, 53. Touré, 58. Agüero. Rozhodčí: Tagliavento - Tonolini, Manganelli (všichni It.). ŽK: Limberský - Kolarov, Fernandinho. Diváci: 11.281.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda (67. Hubník), Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (61. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (83. Tecl). Trenér: Vrba.

Manchester: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Fernandinho - Navas (67. Milner), Touré (80. García), Nasri - Džeko (83. Negredo), Agüero. Trenér: Pellegrini.

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 3:0 3
Manchester City 1 1 0 0 3:0 3
3. CSKA Moskva 1 0 0 1 0:3 0
Viktoria Plzeň 1 0 0 1 0:3 0