Za Dánsko nastoupí v Lize národů náhradníci a futsalisté

ČTK ČTK
4. 9. 2018 13:34
Elitní dánští hráči se totiž nedohodli se svazem na nové smlouvě, jádrem sporu je vyřešení otázky osobních a reprezentačních sponzorů.
Christian Eriksen (Dánsko)
Christian Eriksen (Dánsko) | Foto: Reuters

Kodaň - Vedení dánské fotbalové reprezentace nominovalo na nadcházející zápasy se Slovenskem a Walesem rezervní tým včetně několika futsalistů. Elitní dánští hráči se totiž nedohodli se svazem na nové smlouvě, jádrem sporu je vyřešení otázky osobních a reprezentačních sponzorů.

Tým, který na mistrovství světa v Rusku vypadl v osmifinále na penalty s Chorvatskem, ve středu odehraje přípravný duel v Trnavě a v neděli přivítá v Lize národů Wales. Pokud by Dánové nenastoupili, hrozilo by jim v krajním případě i vyloučení z mistrovství Evropy 2020.

Na dánské lavičce nebude ani trenér Aage Hareide. Podle médií svaz nechtěl, aby vedl mužstvo, které si nevybral. Slováci jsou pohoršení a zklamaní, že přišli o kvalitního soupeře. "Jaký to má smysl, že odjeli s takovými hráči na Slovensko? Aby neplatili pokutu? Aby neměli problémy s UEFA? Po sportovní stránce nám takový zápas nedá nic," zlobil se trenér Ján Kozák na tiskové konferenci.

Slovenský svaz se rozhodl v reakci na situaci snížit vstupné na zápas na symbolické jediné euro. "Fanouškům, kteří si koupili lístky, bude vstupné vráceno," uvedl v prohlášení. "Stali jsme se obětí sporu Dánské fotbalové unie s reprezentanty," dodali přestavitelé SFZ. Obrátí se zároveň na UEFA s podnětem, aby se situací zabývala a vyvodila z ní důsledky.

Podobný konflikt řešil dánský svaz loni s ženskou reprezentací. Úřadující vicemistryně Evropy odmítly kvůli sporu o mzdách a investicích do ženského fotbalu nastoupit ke kvalifikačnímu duelu proti Švédsku, které vyhrálo kontumačně.

 

Právě se děje

Další zprávy