Za bitkou na Slovensko. V Bratislavě se servali Poláci a Bulhaři, dorazili i z Ajaxu

Sport Sport
11. 7. 2019 11:29
K nechutné bitce fotbalových chuligánů došlo ve středu večer v centru Bratislavy. Ve městě se v tu dobu hrál zápas 1. předkola mezi Slovanem a černohorským celkem Sutjeska Nikšič, jenže s tímhle duelem rvačka vůbec nesouvisela. Do slovenské metropole si smluvili boj hooligans polské Cracovie Krakov a bulharského Levski Sofia a na "výpomoc" dorazili dokonce i rváči Ajaxu Amsterdam.
Fotbaloví chuligáni zpacifikovaní v Bratislavě slovenskou policií
Fotbaloví chuligáni zpacifikovaní v Bratislavě slovenskou policií | Foto: Policie Slovenské republiky

K výtržnostem došlo podle slovenského serveru sme.sk v centru Bratislavy po deváté hodině večer, kdy se v bitce utkali polští a bulharští fotbaloví fanoušci.

Policie zatkla 107 lidí, 56 z nich obvinili z výtržnictví. Lékaři ošetřili několik desítek zraněných, devět osob převezli záchranáři do nemocnice. "Utrpěli převážně poranění hlavy a horních a dolních končetin," cituje sme.sk Jozefa Minára z bratislavského Operačního střediska záchranné zdravotní služby.

Podle informací slovenských médií se servali fanoušci Cracovie Krakov, jejichž tým dnes čeká utkání předkola Evropské ligy na stadionu Dunajské Stredy, a Levski Sofia, která se představí ve stejné fázi soutěže na půdě Ružomberku. Polské příznivce přijeli podpořit i chuligáni Ajaxu Amsterdam, s nimiž udržují přátelské vztahy.

Podívejte se na videa z bitky:

 

Právě se děje

před 13 minutami

Do aukce kmitočtů pro síť 5G se přihlásilo sedm firem, horký kandidát ČEZ mezi nimi není

Do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě 5G se přihlásilo sedm uchazečů. Jejich jména Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v této fázi nezveřejní. Nouzový stav, který bude platit od pondělí, nebude mít na aukci vliv. Vyplývá to z informací úřadu. ČTÚ uvedl, že všechny požadavky stávajících operátorů na vydání předběžných opatření, podané u soudu s cílem zastavit proces výběrového řízení, jsou už zamítnuty, a žádný z operátorů tak u Městského soudu v Praze se svou žádostí neuspěl.

Do aukce kmitočtů nakonec nepodala přihlášku energetická skupina ČEZ, byť polostátní firma účast dlouho zvažovala. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí firmy Ladislav Kříž. ČEZ byl opakovaně označován za jednoho z horkých kandidátů pro vstup na mobilní trh jako čtvrtý operátor. Spekulovalo se o jeho možné spolupráci s rakouským operátorem A1.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Pedofilní učitel tance, který zneužil jedenáct dívek, spáchal ve vězení sebevraždu

Smrt pedofilního učitele tance, který si odpykával devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek z pražských mateřských škol, kvalifikovala Vězeňská služba jako sebevraždu. Nešlo tedy o trestný čin.  Muž zemřel v dubnu v mírovské věznici.

Lektor tance zneužil v letech 2015 a 2016 deset holčiček v sedmi různých školkách, jedenáctou na letním tanečním soustředění. Dívky před skrytou kamerou líbal, hladil nebo prováděl kopulační pohyby.

U tří holčiček zašel ještě dál. Se dvěma měl orální sex. Ze třetí, šestileté, si udělal taneční asistentku, která ho doprovázela na dětských kurzech a s kterou měl sexuální vztah. Po dobu dvou let jí postupně cíleně učil různé praktiky a natáčel s ní pornografická videa. U soudu uvedl, že s ní chtěl být až do smrti. Prohlásil také, že se už ve vazbě pokusil o sebevraždu léky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy