Za 300 eur na Chelsea. A fanoušci Žiliny to bojkotují

Ivo Pospíšil
2. 9. 2010 16:45
Chtěli jsme vyhovět majitelům permanentek, hájí se klub
Fanoušci Žiliny se zlobí, nelíbí se jim cena vstupenek na Ligu mistrů
Fanoušci Žiliny se zlobí, nelíbí se jim cena vstupenek na Ligu mistrů | Foto: Reuters

Žilina- Poprvé v historii postoupili do Ligy mistrů, svým fanouškům ale příliš radost neudělali.

Slovenský klub MŠK Žilina, který ve čtvrtém předkole milionářské soutěže přešel přes pražskou Spartu, totiž stanovil vstupné na domácí zápasy. A někteří příznivci dost možná nevěřili vlastním očím.

Čtěte také:
Hapal si přál jiné týmy. Kůži ale lacino prodat nehodlá
Los LM: Žilina vyzve Čechovu Chelsea i ruský Spartak

Vstupenky na zápas s londýnskou Chelsea totiž přijdou fanouška, který nemá permanentku, nejméně na 300 eur (cca 7500 korun). Pokud bude chtít jít rodič s dítětem, měl by si připravit dvojnásobek.

"Rozhodli jsme se, že chystané choreo nebude. Organizované povzbuzování také nebude. Ne, že bychom nechtěli, ale nebude to mít kdo připravit. Nebude mít kdo bubnovat, nebo mávat vlajkami, protože se na zápas jednoduše nedostaneme," citují stránky deníku Sme.sk stanovisko fanoušků, kteří vystupují pod názvem Žilinští fanatici.

Ti jsou zároveň nejpočetnější skupinou v ochozech.

"Nechceme lidi odrazovat, ale každý má svou hlavu a svou hrdost," dodává se v prohlášení.

Vyšli jsme vstříc majitelům permanentek, hájí se klub

Jen pro porovnání, laciněji už vyjde vstupenka na zápas mistrovství světa v hokeji 2011. Zatímco na rámcové zápasy bude cena maximálně pětapadesát eur, finále by mělo být za 250 eur. Ale pořád je to méně, než utkání s Chelsea.

Ruce si naopak mohou mnout držitelé permanentních vstupenek. Pakliže se jí prokáží, přijde je vstup na zápas za 50 eur.

"Filozofie klubu je dlouhodobě postavená na těch, kteří si kupují permanentky a mají klubové karty. Těm jsme vyšli vstříc," uvedl PR manažer klubu Roman Grešo.

Fanoušci, kteří tím nedisponují, proto paradoxně zvažují, že svůj tým podpoří v odvetě na Stamford Bridge. Tam jsou podle všeho všechna místa za 30 eur a celý výlet do Londýna, včetně letenek a ubytování, by je měl podle propočtů přijít jednoduše levněji, než návštěva zápasu v Žilině.

"Je si třeba uvědomit, jaká je kapacita stadionu a kolik vstupenek se dostane reálně do prodeje. Když si uvědomíte, že na stadionu bude 5000 lidí, kteří mají permanentku nebo klubovou kartu, dalších tisíc lístků je pro soupeře a dalších tisíc pro Uefu, do prodeje se dostane reálně tak jen přes dva tisíce lístků," objasnil na závěr Grešo.

Stadion v Žilině má kapacitu 11 200 míst.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy