reklama
 
 

Za 16 minut bylo hotovo. Američanky jsou mistryněmi světa

Aktualizováno 6. 7. 2015 9:18
Američanky ve finále světového šampionátu jasně dominovaly a Japonkám nedaly šanci.

Vancouver - Reprezentantky USA se staly potřetí v hostorii světovými šampiónkami v kopané žen. Ve finále si poradily s výběrem Japonska, kterému nedaly šanci a po výhře 5:2 mohly slavit mistrovský titul.

Utkání mělo jednoznačný průběh. Už po 16 minutách na ukazateli skóre svítil stav 4:0 pro Američanky. Lví podíl na tom měla Carli Lloydová, které se o tohle vedení postarala třemi góly. Jeden z nich byl dokonce z půlky hřiště. Lloydová byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu i celého turnaje.

"O něčem podobném jsem snila, ale nikdy jsem si nepředstavovala, že by to vyšlo takhle dokonale. Ani tomu nemůžu uvěřit. Náš vstup do zápasu se zapíše do historie," řekla Lloydová. "Ukázaly jsme, že si titul zasloužíme. Šly jsme za ním a teď ho máme," radovala se.

Spolu s Lloydovou dostaly cenu pro nejlepší hráčky také Amandine Henryová z Francie a Japonka Aja Mijamaová. Nejlepší brankářkou byla zvolena Američanka Hope Soloová a cenu pro nejlepší mladou hráčku převzala Kanaďanka Kadeisha Buchananová.

Finále mistrovství světa ve fotbale žen:

USA - Japonsko 5:2 (4:1)

Branky: 3., 5. a 16. Lloydová, 14. Holidayová, 54. Heathová - 27. Ogimiová, 52. vlastní Johnstonová.

autoři: Ondřej Kuchař, ČTK | 6. 7. 2015 8:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama