Český supertalent míří do Anglie. Gólmana Vítka ulovil slavný Manchester United

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 4. 2020 9:43
Šestnáctiletý brankářský talent Radek Vítek přestupuje z Olomouce do Manchesteru United.
Radek Vítek
Radek Vítek | Foto: Sigma Olomouc

Česká brankářská škola má v Anglii evidentně ostrý zvuk. Na britské ostrovy míří podle zdrojů Aktuálně.cz další mladík: olomoucký gólman Radek Vítek.

Gólman reprezentační sedmnáctky v Manchesteru United doplní dvojici náctiletých parťáků Matěje Kováře a Ondřeje Mastného. O své místo v prvním týmu Liverpoolu zase bojuje osmnáctiletý Vítězslav Jaroš.

"Myslím, že je dobře pro reputaci výchovy hráčů, když třeba rodiče vidí, že ze Sigmy Olomouc se může chlapec dostat do klubu jako Manchester United," prohlásil na adresu brankáře Ladislav Minář, sportovní ředitel Olomouce. 

Cena by se měla pohybovat kolem deseti milionů korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy