Z Juventusu do Skalné u Chebu. Tak se legenda vrací k fotbalu. Nedvěd si zahraje I. B třídu

asus
23. 9. 2017 13:38
Když se na to podíváme s trouchou dávkou nadsázky, tohle je přestupová bomba roku. A ne vinou Sparty, Slavie, Plzně či jiných českých bohatých klubů. Odpálil jí fotbalový klub ze Skalné u Chebu, který získal podpis hvězdy světového formátu. Do týmu z I. B třídy, kde sám s fotbalem v dětství začínal, se vrátil Pavel Nedvěd. Kdy 45letý záložník, bývalý vítěz Zlatého míče a nyní viceprezident Juventusu Turín v Česku vběhne na trávníky, ale zatím není jasné.
Pavel Nedvěd, v barvách Juventusu Turín
Pavel Nedvěd, v barvách Juventusu Turín | Foto: Reuters

Praha - Profesionální fotbalovou kariéru Pavel Nedvěd ukončil před osmi lety, stihl vedle ní odehrát téměř stovku zápasů za českou reprezentaci, válel za Juventus Turín, ve kterém nyní působí v roli viceprezidenta klubu. 

A pravděpodobně brzy, ve 45letech, se Nedvěd znovu vrátí na české trávníky do ostrých zápasů o soutěžní body. Už ne jako profík, ale jako amatér. Nejdražší český fotbalista všech dob totiž z Juventusu Turín v těchto dnech přestoupil do Skalné u Chebu, za kterou bude kopat v I. B třídě. 

Klub z dvoutisícového městačka největší přestup ve své historii oznámil na svém Twitteru. "Po tvrdých, nekonečně dlouhých a náročných jednáních probíhajících mezi nejvyššími představiteli Skalné a Juventusu Turín se podařilo angažovat Pavla Nedvěda," napsal klub, pochopitelně s trochou nadsázky. 

Přestupu si všimla a informovala o něm i italská média.

Že se ale nejedná o žert, Skalná doložila i fotografií, na které Pavel Nedvěd podepisuje přestupní papíry.  

Někdejší vítěz ankety Zlaty míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy ve Skalné v dětství s fotbalem začínal, za místní FK navíc dodnes hraje i jeho syn Pavel Nedvěd mladší.  "Nicméně není zatím jasné, kdy se Pavel připojí k mužstvu a kdy zasáhne do některého z mistrovských utkání, jelikož je pracovně vytížen jako víceprezident Juventus Turín," dodává klub. 

Nedvěd ve Skalné nastartoval svou oslnilovou kariéru, odtud se přes Cheb, Plzeň, Duklu a Spartu dostal do Itálie, kde válel třináct let za Lazio Řím a Juventus Turín. 

 

Právě se děje

před 30 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy