Z Jablonce je remízový král, body si rozdělili i Bohemians s Karvinou

3. 4. 2022 18:38
Fotbalisté Pardubic remizovali v 27. kole první ligy s Jabloncem ve svém domácím azylu v pražském Ďolíčku 1:1. Hosty poslal ve 36. minutě do vedení Tomáš Malínský, ale necelé tři minuty po pauze srovnal střídající David Huf. Severočeši neprohráli ani čtvrtý vzájemný duel v nejvyšší soutěži, výsledkem 1:1 skončil i říjnový duel na jejich hřišti.
Miloš Kratochvíl, střelec jediné branky Jablonce
Miloš Kratochvíl, střelec jediné branky Jablonce | Foto: ČTK

Bohemians v premiéře pod novým trenérem Jaroslavem Veselým remizovali na hřišti poslední Karviné 1:1. Domácí sice vedli po prvním poločase díky brance obránce Eldara Šehiče, ale v 70. minutě odpověděl záložník Roman Květ.

Hráči Hradce Králové se rozešli nerozhodně 2:2 s Mladou Boleslaví, přestože dvakrát vedli. "Votroci" prodloužili sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na čtyři zápasy a upevnili si šestou příčku.

V souboji dvou týmů, které jsou na mladoboleslavském stadionu doma, Východočeši dvakrát vedli zásluhou Adama Vlkanovy a Filipa Kubaly. Vyrovnávací branky vstřelili David Douděra a David Šimek. Mladá Boleslav na jaře vyhrála jediné z osmi kol a zůstala desátá.

27. kolo první fotbalové ligy (hráno v Mladé Boleslavi):

FK Pardubice - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Branky: 48. Huf - 36. Malínský. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Bureš - Franěk (video). ŽK: Čihák, Vacek, Cadu, Huf - Malínský. Diváci: 665.

Pardubice: Markovič - Kostka, Čihák, Hranáč, Cadu - Jeřábek - Tischler (46. Patrák), Vacek, Solil, Rezek (82. Matějka) - Černý (45.+1 Huf). Trenér: Novotný.

Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Kubista, Zelený - Hübschman - Malínský, Kratochvíl, Houska, Pilař (73. Černák) - Silný (84. Považanec). Trenér: Rada.

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 24. Šehič - 70. Květ. Rozhodčí: Hocek - Paták, Podaný - Szikszay (video). ŽK: Jursa, Ndiaye - Chramosta. Diváci: 2056.

Karviná: Bajza - Mikuš (82. Látal), Buchta, Kobouri, Šehič - Túlio (83. Jursa), Ndiaye - Zorvan, Svoboda (64. Papadopulos), Bartošák (82. Sinjavskij) - Durosinmi (83. Chvěja). Trenér: Páník.

Bohemians: Valeš - Dostál (75. Köstl), Křapka, Vondra - Hašek, Květ, Mareček (75. Beran), Petrák, Bartek - Hronek (55. Chramosta), Vaníček (56. Keita, 90.+2 Koubek). Trenér: Veselý.

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 7. Vlkanova, 61. Kubala - 20. Douděra, 81. Šimek. Rozhodčí: Machálek - Vodrážka, Hrabovský - Bajer (video). ŽK: Čech, Kodeš - Douděra, Hlavatý, Šimek, Sladký. Diváci: 836.

Hradec: Vízek - Čech, Král, Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada (66. Soukeník), Novotný - Rybička (72. Vašulín), Kubala (89. Kučera), Vlkanova. Trenér: Koubek.

Ml. Boleslav: Šeda - Sladký, Šimek, Suchý, Preisler (82. Pech) - Matějovský, Dancák - Douděra (82. Stránský), Hlavatý (64. Mužík), Ewerton - Ladra (70. Skalák). Trenér: Hoftych.