Z Dynama do Dynama, Táborský má namířeno do Drážďan

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 7. 2013 20:45
Ivo Táborský, který na jaře oblékal barvy Dynama České Budějovice, jedná o angažmá s Dynamem Drážďany
Ivo Táborský jedná o angažmá ve druhé bundeslize, v Dynamu Drážďany
Ivo Táborský jedná o angažmá ve druhé bundeslize, v Dynamu Drážďany | Foto: Aktuálně.cz

Drážďany - Na jaře si prožil trauma v podobě sestupu Dynama České Budějovice. Přesto teď Ivo Táborský míří opět do Dynama. Je to sice druhá liga, ale zato německá.

"Spolu s Ivem vedeme jednání o jeho možném angažmá v Dynamu Drážďany," řekl deníku Aktuálně.cz Pavel Paska, jehož agentura ISM Táborského zastupuje. Hráčův otec pro ni mimochodem pracuje jako skaut.

Osmadvacetiletý ofenzivní hráč Ivo Táborský je hráčem Mladé Boleslavi, v Budějovicích hostoval. V minulosti hrával i za Slavii, Bohemians 1905, Příbram či Slovan Bratislava.

Drážďany budou hrát druhou nejvyšší soutěž, disponují krásným moderním stadionem pro více než 30 000 diváků. Na soupisce týmu figuruje Čech Filip Trojan (ex-Schalke).

V minulé sezoně za Drážďany hrával i Pavel Fořt, který už však odešel do Slovanu Bratislava.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy