Z Baroše je hrdina. Trefili se i Sionko a Jankulovski

Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Red Spo
18. 9. 2008 23:50
FK Moskva - FC Kodaň 1:2
Jeden zápas Poháru UEFA stačil Milanu Barošovi k tomu, aby dal víc branek, než za celou loňskou ligovou sezonu. | Foto: Reuters

Moskva - Útočník Milan Baroš se v prvním kole Poháru UEFA konečně střelecky probudil. V dresu hostujícího Galatasaraye zatížil konto domácí Bellinzony hned dvěma góly a výrazně přispěl k výhře svých barev v poměru 4:3.

Cenné vítězství ze hřiště FK Moskva si vezou do Dánska také fotbalisté FC Kodaň. O úspěch hostů se zasloužili také čeští reprezentanti. Zdeněk Pospěch odehrál v obraně dánského mužstva celé utkání a v 77. minutě si vysloužil žlutou kartu.

Jeho spoluhráč Libor Sionko v základní sestavě nenastoupil a do hry zasáhl až dvacet minut před koncem zápasu, když hosté vedli 1:0.

Baník měl šance, výhru z Ostravy ale veze Spartak
Slavia zase neskórovala. S Rumuny uhrála jen remízu

Když se pak domácím, v jejichž dresu strávil další Čech Roman Hubník celé utkání pouze na lavičce náhradníků, v poslední minutě podařilo vyrovnat, zdálo se, že se oba týmy rozejdou smírně.

Pak však přišla Sionkova chvíle. Reprezentační záložník se prosadil v nastaveném čase a před domácí odvetou zajistil Dánům značnou výhodu.

Výhru slaví i Šimák

Na hřišti soupeře uspěla také anglická Aston Villa, i když v Loveči se dlouho trápila. Domácí po brance Popova z úvodu utkání dlouho vedli, pak se však o výborný výsledek připravili vlastní nedisciplinovaností.

Těsně před přestávkou vyrovnal Reo-Coker a když byli ve druhé půli vyloučeni hned dva hráči Litexu, dokonali Angličané snadno obrat.

V závěru prvního poločasu poslal Milán do vedení Marek Jankulovski.
V závěru prvního poločasu poslal Milán do vedení Marek Jankulovski. | Foto: Reuters

Nedobře začali zápas ve Varně také fotbalisté Stuttgartu s Janem Šimákem v základní sestavě. Domácí Černo More odehrálo vydařený první poločas a po prvních pětačtyřiceti minutách vedlo 1:0.

Na to zareagoval trenér hostů dvojitým střídáním, když jedním z vyměněných hráčů byl právě Šimák. To se nakonec ukázalo jako správný tah, neboť ve druhé půli se dvakrát trefil Goméz a zajistil německému týmu výhru.

Z představení českých reprezentantů by měl jistě radost trenér národního týmu Petr Rada. Také v zápase AC Milán s Curychem totiž úřadoval Marek Jankulovski.

Byl to právě levý obránce předloňského vítěze Ligy mistrů, který otevřel v 45. minutě skóre čtvrtečního zápasu a přispěl tak ke konečnému vítězství 3:1.

Českou hvězdou večera byl však jednoznačně Milan Baroš. Dlouho se trápící forvard nastoupil v dresu Galatasaraye od letního přestupu poprvé v základní sestavě a hned o sobě dal vědět.

Bývalý hráč Livepoolu, Aston Villy či Lyonu byl nejlepším mužem na hřišti a zejména jeho zásluhou si Turci vezou po napínavé přestřelce z Bellinzony výhru 4:3. Za domácí se jednou trefil bývalý sparťan Mauro Lustrinelli.

Úspěšný den českých krajánků potvrdil také Tomáš Jirsák z Wisly Krakow. Jeho zásah ale stačil pouze na zmírnění porážky 1:2 na půdě Tottenhamu.

Litex Loveč - Aston Villa 1:3
Černo More - Stuttgart 1:2
Hapoel Tel Aviv - St. Etienne 1:2
Slaven Belupo - CSKA Moskva 1:2
Baník Ostrava - Spartak Moskva 0:1
Bergen - La Coruňa 2:0
Feyenoord - Kalmar 0:1
Hamburk - Unirea 0:0