Xavi zvládl s Barcelonou i druhý ligový duel, ve Villarrealu rozhodl Depay

27. 11. 2021 23:05
Fotbalisté Barcelony zvítězili i ve druhém ligovém utkání pod vedením trenéra Xaviho. V 15. kole španělské ligy uspěli na hřišti Villarrealu 3:1, o výhře rozhodl až v 88. minutě Memphis Depay.
Soccer Football - LaLiga - Villarreal v FC Barcelona - Estadio de la Ceramica, Villarreal, Spain - November 27, 2021 FC Barcelona's Frenkie de Jong celebrates scoring the | Foto: Reuters

Barcelona potvrdila, že se jí na Estadio de la Cerámica daří, neprohrála tam 15. utkání v řadě. Skóre otevřel De Jong v 48. minutě, kdy dorazil do prázdné brány odražený míč po předchozí Depayově teči. Nizozemský záložník se trefil poprvé v sezoně.

V 76. minutě srovnal střídající Chukwueze a Katalánci ve třetím soutěžním zápase poprvé pod Xavim inkasovali. V 88. minutě ale rozhodl z brejku Depay a v nastavení pojistil výsledek z penalty Coutinho. Barcelona zůstala na sedmém místě, na pohárové příčky ztrácí už jen bod. Villarreal je dvanáctý.

Getafe bez zraněného Jakuba Jankta bodovalo počtvrté z posledních pěti zápasů. Remízou 0:0 se přiblížilo na dva body 17. místu, první nesestupující příčce.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Alavés - Vigo 1:2 (21. Joselu - 11. Mina, 70. Aspas), Valencie - Vallecano 1:1 (19. Soler - 64. Palazon), Mallorca - Getafe 0:0, Villarreal - FC Barcelona 1:3 (76. Chukwueze - 48. De Jong, 88. Depay, 90.+4 Coutinho z pen.).

1. Real Madrid 13 9 3 1 32:14 30
2. San Sebastian 14 8 5 1 19:10 29
3. FC Sevilla 13 8 4 1 23:9 28
4. Atlético Madrid 13 7 5 1 22:13 26
5. Vallecano 15 7 3 5 23:16 24
6. Betis Sevilla 14 7 3 4 22:17 24
7. FC Barcelona 14 6 5 3 23:16 23
8. Bilbao 14 4 8 2 13:10 20