Wolfsburg se výhrou nad Freiburgem posunul na třetí místo ligy

31. 1. 2021 20:31
Fotbalisté Wolfsburgu v německé lize zvítězili nad Freiburgem 3:0 a po třetí výhře za sebou se v tabulce posunuli na třetí místo. Wolfsburg vyhrál nad Freiburgem po pěti neúspěšných vzájemných bundesligových utkáních v řadě.
Radost fotbalistů Wolfsburgu
Radost fotbalistů Wolfsburgu | Foto: Reuters

O zisku tří bodů rozhodli "Vlci" už v prvním poločase. Ve 21. minutě využil nepřehledné situace po rohovém kopu John Brooks, šest minut před přestávkou zužitkoval náběh za obranu Wout Weghorst, s třinácti góly čtvrtý nejlepší kanonýr ligy. Po změně stran potvrdil tři body domácích Yannick Gerhardt.

Wolfsburg ztrácí ze třetího místa 10 bodů na vedoucí Bayern Mnichov, Freiburg drží po dvou prohrách ze čtyř posledních duelů devátou příčku.

Německá fotbalová liga - 19. kolo: Kolín nad Rýnem - Bielefeld 3:1 (10. a 28. Wolf, 63. Rexhbecaj - 73. Córdova), Wolfsburg - Freiburg 3:0 (21. Brooks, 39. Weghorst, 86. Gerhardt).

1. Bayern Mnichov 19 14 3 2 57:26 45
2. Lipsko 19 11 5 3 32:17 38
3. Wolfsburg 19 9 8 2 30:19 35
4. Eintracht Frankfurt 19 8 9 2 38:28 33
5. Leverkusen 19 9 5 5 32:19 32
6. Dortmund 19 10 2 7 38:27 32
7. Mönchengladbach 19 8 8 3 36:29 32
8. Union Berlín 19 7 8 4 34:24 29