Wolfsburg potvrdil roli favorita, Freiburg v lize porazil

15. 3. 2015 17:45
Fotbalisté Wolfsburgu porazili v německé lize Freiburg 3:0 a z druhého místa ztrácejí na Bayern Mnichov 11 bodů.
Radost hráčů Wolfsburgu
Radost hráčů Wolfsburgu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Wolfsburgu porazili v německé lize Freiburg 3:0 a z druhého místa ztrácejí na Bayern Mnichov 11 bodů. Za poražený tým odehrál první poločas český záložník Vladimír Darida.

Mönchengladbach zvítězil nad Hannoverem 2:0 a posunul se na třetí pozici před Leverkusen. Obě branky vstřelil Herrmann.

"Vlci" byli od začátku aktivnějším týmem a tlak přetavili ve vedoucí gól v 19. minutě. Po nepřesvědčivém obranném zákroku se k míči dostal De Bruyne a v tomto týdnu se trefil už potřetí: dva góly vstřelil ve čtvrtečním duelu osmifinále Evropské ligy proti Interu Milán.

V závěru úvodního dějství se osmělili i hosté, své příležitosti ale nevyužili. V druhém poločase Wolfsburg pojistil náskok a u obou branek byl De Bruyne. Nejprve ho ve vápně fauloval brankář Bürki a Rodriguez penaltu s přehledem proměnil, na konečných 3:0 pak upravil po De Bruyneho přesném pasu Arnold.

Freiburg potřetí za sebou prohrál a stále mu patří sestupová sedmnáctá pozice. Obránce Pavel Krmaš do duelu nezasáhl.

Za Wolfsburg se zařadil Mönchengladbach, který si poradil s Hannoverem poměrem 2:0. Hrdinou zápasu se stal Herrmann, jenž vstřelil oba góly a v klubové tabulce střelců se s osmi brankami posunul do čela. Na "Vlky" však jeho tým ztrácí devět bodů.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Wolfsburg - Freiburg 3:0 (19. De Bruyne, 78. Rodríguez z pen., 84. Arnold), Mönchengladbach - Hannover 2:0 (43. a 75. Herrmann).

1. Bayern Mnichov 25 20 4 1 70:11 64
2. Wolfsburg 25 16 5 4 56:28 53
3. Mönchengladbach 25 12 8 5 35:20 44
4. Leverkusen 25 11 9 5 44:29 42
5. Schalke 25 11 6 8 37:30 39
6. Augsburg 25 12 2 11 33:32 38
7. Hoffenheim 25 10 6 9 40:38 36
8. Eintracht Frankfurt 25 9 7 9 48:49 34