Aktualizováno 4. 4. 2015 20:49
Reportáž ze sobotních duelů 27. kola německé Bundesligy.
Radost fotbalistů Bayernu na hřišti Dortmundu.
Radost fotbalistů Bayernu na hřišti Dortmundu. | Foto: Reuters

Berlín- Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v utkání 27. kola německé ligy na hřišti Dortmundu 1:0. Utkání rozhodl bývalý hráč Borussie Robert Lewandowski. Mnichovský celek vede ligu o deset bodů před Wolfsburgem, který porazil Stuttgart 3:1.

Za poražený tým odehrál celé utkání reprezentační obránce Adam Hloušek. Uspěl také třetí Mönchengladbach, na hřišti Hoffenheimu zvítězil 4:1 a nezaváhal ani Leverkusen, který porazil Hamburk 4:0.

Guardiola si připsal jubilejní výhru

Trenér Bayernu Josep Guardiola oslavil padesátou bundesligovou výhru. Stačilo mu k tomu 61 zápasů, čímž stanovil nový rekord. Rozhodující okamžik se odehrál v 36. minutě. Lewandowski vybojoval míč a poslal přihrávku Müllerovi. Jeho střelu brankář Weidenfeller vyrazil pouze k polskému útočníkovi a bývalý hráč Dortmundu vstřelil čtrnáctý gól v sezoně.

Domácí se v druhém poločase urputně snažili vyrovnat, v závěru se vytáhl Neuer povedeným zákrokem proti Reusovu přímému kopu a udržel těsnou výhru 1:0. Dortmund tak poprvé po sedmi zápasech nebodoval.

Vlci rozhodli o výhře ve druhé půli

V 41. minutě duelu Wolfsburg - Stuttgart otevřel skóre z penalty domácí obránce Rodriguez, do přestávky ale ještě stihl srovnat Harnik, se šesti brankami nejlepší střelec Stuttgartu.

Druhý poločas však patřil "Vlkům" - druhý gól v zápase vstřelil z přímého kopu Rodriguez a na konečných 3:1 upravil bývalý hráč Chelsea Schürrle. Stuttgart tak zůstal na posledním místě.

Mönchengladbach nevstoupil do utkání na hřišti Hoffenheimu dobře, v 17. minutě poslal domácí do vedení Schipplock. Na obrat však hosté nečekali dlouho, mezi 26. a 36. minutou se prosadili Kruse, Herrmann a Raffael. Druhý jmenovaný pečetil v druhém dějství stav na 4:1 pro hosty.

Leverkusen marně stíhá Mönchengladbach

Mönchengladbach tak zůstal na třetím místě o dva body před Leverkusenem, který deklasoval Hamburk 4:0 zásluhou dvougólových střelců Castra a Kiesslinga a připsal si pátou výhru v řadě. Nový trenér hostů Knäbel nechal odehrát 60 minut záložníka Petra Jiráčka, v bráně dal před Jaroslavem Drobným přednost Adlerovi.

Freiburg s Pavlem Krmašem v sestavě si přilepšil v boji o udržení a porazil Kolín nad Rýnem 1:0, utkání rozhodl Frantz. Vladimír Darida odehrál za vítězný tým posledních šest minut. Plnou porci minut si připsal obránce Brém Theodor Gebre Selassie a podílel se na bezbrankové remíze s Mohučí.