"White lives matter." Fanoušci Slovanu oslavili titul tak, že se servali mezi sebou

jšk
12. 7. 2020 14:22
Výstřel z děla, záplava bílých papírků snášející se na trávník. Zatímco fotbalisté Slovanu Bratislava slavili slovenský titul, fanoušci klubu se na tribunách poprali.
Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul
Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul | Foto: ČTK

Incident se odehrál po zápase Slovanu s Trnavou, který skončil bezbrankovou remízou. Slovan si zajistil titul už tři kola před koncem, oslavy ovšem byly nasměrované na sobotní ligový epilog.

Místo společné party po zisku desátého titulu v samostatné slovenské lize ovládly Tehelné pole negativní emoce. Už v průběhu zápasu se mezi sebou porvaly dvě skupiny fanoušků Slovanu - jak uvádí zpravodajský portál SME.sk, proti sobě šli mladší a starší chuligáni.

Ani titul nedokáže přebít napětí, které panuje jak mezi fanoušky, tak i mezi příznivci a hráči. Část ultras opustila stadion ještě před dekorací mistrovského týmu v protestu proti tomu, že fotbalisté po středečním pohárovém zápase s Ružomberokem nepřišli na tradiční děkovačku.

Důvodem může být transparent "White lives matter", který vyvěsili fanoušci v sektoru C v průběhu zápasu 4. kola nadstavby s Michalovcemi. A právě ve Slovanu působí řada hráčů různých etnik a kultur.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy