"White lives matter." Fanoušci Slovanu oslavili titul tak, že se servali mezi sebou

jšk
12. 7. 2020 14:22
Výstřel z děla, záplava bílých papírků snášející se na trávník. Zatímco fotbalisté Slovanu Bratislava slavili slovenský titul, fanoušci klubu se na tribunách poprali.
Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul
Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul | Foto: ČTK

Incident se odehrál po zápase Slovanu s Trnavou, který skončil bezbrankovou remízou. Slovan si zajistil titul už tři kola před koncem, oslavy ovšem byly nasměrované na sobotní ligový epilog.

Místo společné party po zisku desátého titulu v samostatné slovenské lize ovládly Tehelné pole negativní emoce. Už v průběhu zápasu se mezi sebou porvaly dvě skupiny fanoušků Slovanu - jak uvádí zpravodajský portál SME.sk, proti sobě šli mladší a starší chuligáni.

Ani titul nedokáže přebít napětí, které panuje jak mezi fanoušky, tak i mezi příznivci a hráči. Část ultras opustila stadion ještě před dekorací mistrovského týmu v protestu proti tomu, že fotbalisté po středečním pohárovém zápase s Ružomberokem nepřišli na tradiční děkovačku.

Důvodem může být transparent "White lives matter", který vyvěsili fanoušci v sektoru C v průběhu zápasu 4. kola nadstavby s Michalovcemi. A právě ve Slovanu působí řada hráčů různých etnik a kultur.

 

Právě se děje

Další zprávy