"White lives matter." Fanoušci Slovanu oslavili titul tak, že se servali mezi sebou

jšk
12. 7. 2020 14:22
Výstřel z děla, záplava bílých papírků snášející se na trávník. Zatímco fotbalisté Slovanu Bratislava slavili slovenský titul, fanoušci klubu se na tribunách poprali.
Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul
Fotbalisté Slovanu získali celkově 26. ligový titul | Foto: ČTK

Incident se odehrál po zápase Slovanu s Trnavou, který skončil bezbrankovou remízou. Slovan si zajistil titul už tři kola před koncem, oslavy ovšem byly nasměrované na sobotní ligový epilog.

Místo společné party po zisku desátého titulu v samostatné slovenské lize ovládly Tehelné pole negativní emoce. Už v průběhu zápasu se mezi sebou porvaly dvě skupiny fanoušků Slovanu - jak uvádí zpravodajský portál SME.sk, proti sobě šli mladší a starší chuligáni.

Ani titul nedokáže přebít napětí, které panuje jak mezi fanoušky, tak i mezi příznivci a hráči. Část ultras opustila stadion ještě před dekorací mistrovského týmu v protestu proti tomu, že fotbalisté po středečním pohárovém zápase s Ružomberokem nepřišli na tradiční děkovačku.

Důvodem může být transparent "White lives matter", který vyvěsili fanoušci v sektoru C v průběhu zápasu 4. kola nadstavby s Michalovcemi. A právě ve Slovanu působí řada hráčů různých etnik a kultur.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy