West Hamu se poháry vzdalují. Součka a spol. v derby s Tottenhamem sestřelil Son

20. 3. 2022 19:27
Fotbalisté West Hamu s reprezentačním kapitánem Tomášem Součkem prohráli ve 30. kole anglické ligy na hřišti londýnského rivala Tottenhamu 1:3 a klesli na sedmé místo neúplné tabulky. Spurs si polepšili na pátou příčku. Hostům chyběl zraněný obránce Vladimír Coufal, další český záložník Alex Král jako obvykle zůstal na lavičce náhradníků.
Son Heung-min
Son Heung-min | Foto: Reuters

Tottenham výborně začal. V deváté minutě si dal vlastní branku Zouma a za čtvrt hodiny zvýšil Son Hung-min po Kaneově přihrávce a další teči francouzského stopera. Ve 35. minutě snížil Benrahma, ale "Kladiváři" vyrovnat nedokázali. Naopak v 88. minutě přidal pojistku po úniku Jihokorejec Son Hung-min, jemuž znovu asistoval Kane.

Útočníci Tottenhamu si vzájemně připravili už 39 gólů v Premier League a stali se novými rekordmany. Na druhé místo v historickém pořadí odsunuli duo Drogba, Lampard. Bývalé opory Chelsea společně zaznamenaly 37 branek.

West Ham nenavázal na postup do čtvrtfinále Evropské ligy přes Sevillu. Tu svěřenci trenéra Moyese ve čtvrtek i díky Součkově brance zdolali 2:0 po prodloužení.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Leicester - Brentford 2:1 (20. Castagne, 33. Maddison - 85. Wissa), Tottenham - West Ham United 3:1 (24. a 88. Son Hung-min, 9. vlastní Zouma - 35. Benrahma).

Utkání Liverpool - Manchester United, Newcastle - Crystal Palace a Watford - Everton byla odložena.

1. Manchester City 29 22 4 3 68:18 70
2. Liverpool 29 21 6 2 75:20 69
3. Chelsea 28 17 8 3 57:19 59
4. Arsenal 28 17 3 8 44:31 54
5. Tottenham 29 16 3 10 47:36 51
6. Manchester United 29 14 8 7 48:40 50
7. West Ham United 30 14 6 10 49:39 48
8. Wolverhampton 30 14 4 12 31:26 46