Cristiano Ronaldo zařídil 700. klubovým gólem výhru Manchesteru United

Aktualizováno 9. 10. 2022 22:33
Cristiano Ronaldo rozhodl svým 700. gólem v klubovém fotbale o vítězství Manchesteru United 2:1 na hřišti Evertonu v 10. kole anglické ligy. Jeho tým uspěl týden po debaklu 3:6 v manchesterském derby. Arsenal porazil Liverpool 3:2 a dále vede tabulku. Dva góly vítězů dal Bukayo Saka.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Everton šel do vedení v páté minutě zásluhou Iwobiho. Hráči Manchesteru United však ještě do přestávky vývoj utkání otočili po trefách letní posily Antonyho a Ronalda, který se na hřiště dostal v 29. minutě, když nahradil zraněného Martiala.

Sedmatřicetiletý Ronaldo další nejvíce gólů v dresu Realu Madrid - 450. Pět branek vstřelil na začátku kariéry za Sporting Lisabon, 101 gólů dal za Juventus a 144 za Manchester United, kde působí již podruhé.

V druhém poločase byla první střela mezi tři tyče k vidění až v 81. minutě a skončila za zády brankáře Pickforda. Rashfordova trefa ale nakonec neplatila, videorozhodčí před jejím dosažením odhalil ruku.

Manchester United je s 15 body na pátém místě, Evertonu s deseti body patří 12. pozice.

Arsenal otevřel skóre už po 57 vteřinách hry, po Ödegaardově přihrávce skrz obranu se prosadil Martinelli. Hosté z Liverpoolu vyrovnali v 34. minutě po gólu letní posily Núňeze. Uruguayský reprezentant se v lize trefil teprve podruhé a poprvé od prvního kola, které se hrálo 6. srpna. Tehdy se prosadil na hřišti Fulhamu. Ještě do přestávky stihl Arsenalu vrátit vedení Saka.

Osm minut po začátku druhého poločasu "Reds" vyrovnali podruhé, tentokrát přičiněním Firmina. V 75. minutě rozhodčí Oliver nařídil pokutový kop pro Arsenal po faulu Brazilce Thiaga na krajana Jesuse. Saka se nemýlil a svým druhým gólem utkání rozhodl.

Anglický reprezentant se ve věku 21 let a 34 dní stal druhým nejmladším hráčem v historii Arsenalu, kterému se podařilo nastřílet 20 ligových branek. Nejmladším je Nicolas Anelka, ten to stihl ve věku 20 let a 41 dní.

Arsenal zvítězil potřetí v řadě a je stále první s 24 body. Liverpool se naopak v lize trápí, potřetí za sebou nezvítězil a s deseti body je desátý.

Fotbalisté West Hamu zvítězili po obratu doma nad Fulhamem 3:1 a poprvé v sezoně zvítězili dvakrát po sobě. Tomáš Souček odehrál celé utkání, Vladimír Coufal zůstal v roli náhradníka.

Hosté z Fulhamu šli do vedení už po pěti minutách hry, když se prosadil Pereira. Stejný hráč o necelou půl hodinu později zavinil pokutový kop, ze kterého srovnal Bowen. V 62. minutě strhl vedení na stranu "Kladivářů" dokonalým lobem Scamacca. Obránci Fulhamu se po jeho trefě domáhali odpískání ofsajdu a brankář Leno zároveň reklamoval střelcovu ruku, ale dvojitá kontrola videorozhodčího neodhalila žádný přestupek proti pravidlům. V první minutě nastavení pojistil výhru West Hamu v malém londýnském derby Antonio.

West Ham se vyhoupl na 13. místo s deseti body. Fulham má o bod víc a je devátý.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Crystal Palace - Leeds 2:1 (24. Edouard, 76. Eze - 10. Struijk), West Ham United - Fulham 3:1 (29. Bowen z pen., 62. Scamacca, 90.+1 Antonio - 5. Pereira), Arsenal - Liverpool 3:2 (45.+5 a 76. z pen. Saka, 1. Martinelli - 34. Núněz, 53. Firmino), Everton - Manchester United 1:2 (5. Iwobi - 15. Antony, 44. Ronaldo).

1. Arsenal 9 8 0 1 23:10 24
2. Manchester City 9 7 2 0 33:9 23
3. Tottenham 9 6 2 1 20:10 20
4. Chelsea 8 5 1 2 13:10 16
5. Manchester United 8 5 0 3 13:15 15
6. Newcastle 9 3 5 1 17:9 14
7. Brighton 8 4 2 2 14:9 14
8. Bournemouth 9 3 3 3 8:20 12