West Ham remizoval v Leedsu a v anglické lize nevyhrál pošesté za sebou

4. 1. 2023 23:19
Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem neudrželi v 19. kole anglické ligy vedení a v Leedsu remizovali 2:2. "Kladiváři" v soutěži nevyhráli už šestý zápas za sebou a zůstali na poslední nesestupové pozici.
Tomáš Souček v utkání s Leedsem
Tomáš Souček v utkání s Leedsem | Foto: Reuters

Leeds otevřel skóre zásluhou Gnonty, v závěru úvodního dějství srovnal z penalty Paquetá. Ihned po změně stran dokonal obrat Scamacca, ale v 70. minutě stanovil konečný výsledek Rodrigo.

West Ham zabodoval po pěti porážkách, ale dostal se před něj Nottingham, jehož záchranářský souboj se Southamptonem po necelé půlhodině hry rozhodl Awoniyi. "Svatí" prohráli šesté ligové utkání po sobě a jsou nadále poslední.

Za Tottenham se proti Crystal Palace ve druhém poločase v rozmezí pěti minut dvakrát trefil Kane. Kapitán anglické reprezentace se stal po Teddym Sheringhamovi teprve druhým hráčem v dějinách Premier League, jenž skóroval ve svém 100., 200. i 300. startu v soutěži. Na Kanea, který si patnáctou brankou v sezoně upevnil druhé místo v tabulce střelců za suverénním Haalandem (21), gólově navázali Doherty a Son Hung-min.

Aston Villa remizovala s předposledním Wolverhamptonem 1:1. Birminghamský celek pod trenérem Emerym bodoval ve čtvrtém z pěti kol.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo: Southampton - Nottingham 0:1 (27. Awoniyi), Leeds - West Ham United 2:2 (28. Gnonto, 70. Rodrigo - 45. Paquetá z pen., 46. Scamacca), Aston Villa - Wolverhampton 1:1 (78. Ings - 12. Podence), Crystal Palace - Tottenham 0:4 (48. a 53. Kane, 68. Doherty, 72. Son Hung-min).

1. Arsenal 17 14 2 1 40:14 44
2. Manchester City 16 11 3 2 44:16 36
3. Newcastle 18 9 8 1 32:11 35
4. Manchester United 17 11 2 4 27:20 35
5. Tottenham 18 10 3 5 37:25 33
6. Liverpool 17 8 4 5 34:22 28
7. Fulham 18 8 4 6 30:27 28
8. Brighton 17 8 3 6 32:25 27