West Ham prohrál s Chelsea 0:1 a nedokázal využít kolapsu Liverpoolu

Aktualizováno 24. 4. 2021 20:51
Fotbalisté Chelsea porazili v přímém souboji o čtvrté místo v anglické lize 1:0 West Ham, za který odehráli celý zápas Tomáš Souček i Vladimír Coufal. Liverpool v 33. kole doma jen remizoval 1:1 s Newcastlem. Obhájci titulu přišli o výhru v páté minutě nastavení, kdy vyrovnal střídající Joe Willock.
Tomáš Souček v akrobatické pozici
Tomáš Souček v akrobatické pozici | Foto: Reuters

West Ham nepotvrdil pozici druhého nejlepšího domácího týmu soutěže. Londýnské derby rozhodl gólem v 43. minutě Timo Werner, který je s 11 s trefami a devíti asistencemi ve všech soutěžích nejproduktivnějším hráčem "Blues" v sezoně.

"Kladiváři" nedokázali gólově odpovědět, závěr zápasu jim navíc zkomplikovalo vyloučení obránce Balbueny. Chelsea tak odskočila svému dnešnímu soupeři na rozdíl tří bodů. Trenér Thomas Tuchel neprohrál ani desátý venkovní duel na lavičce londýnského celku, o zápas lepší bilanci měl v Premier League pouze bývalý kouč Leicesteru Claudio Ranieri.

Liverpool poslal do vedení už ve třetí minutě z otočky Muhammad Salah. Egyptský kanonýr nastřílel jako první hráč klubové historie dvacet ligových branek ve třech různých sezonách Premier League.

"Reds" si vypracovali v zápase řadu dalších šancí, "Straky" ale držel ve hře brankář Martin Dúbravka. Promarněné příležitosti nakonec domácí fotbalisty mrzely. Wilsonovu trefu z úvodu nastaveného času ještě odvolal kvůli hře rukou videorozhodčí, v úplném závěru se ale dostal ve vápně míč k Willockovi a kmenový hráč Arsenalu dal ve třetím zápase v řadě gól z pozice náhradníka.

Liverpool nevyužil šanci posunout se na páté místo a zůstává šestý o bod za West Hamem. Newcastle neprohrál počtvrté v řadě a na sestupové pásmo má náskok už devět bodů.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Liverpool - Newcastle 1:1 (3. Salah - 90.+5 Willock), West Ham United - Chelsea 0:1 (43. Werner), Sheffield United - Brighton 1:0 (19. McGoldrick).

1. Manchester City 33 24 5 4 69:24 77
2. Manchester United 32 19 9 4 64:35 66
3. Leicester 32 18 5 9 58:37 59
4. Chelsea 33 16 10 7 51:31 58
5. West Ham United 33 16 7 10 53:43 55
6. Liverpool 33 15 9 9 55:39 54
7. Tottenham 33 15 8 10 56:38 53
8. Everton 32 15 7 10 44:40 52