West Ham nasázel čtyři góly Bournemouthu. Tottenham jich dostal pět za dvacet minut

23. 4. 2023 17:51
Fotbalisté West Hamu v anglické lize porazili domácí Bournemouth 4:0, čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal se na výhře londýnského týmu podíleli každý gólovou asistencí. Ve šlágru mezi týmy bojujícími o účast v Lize mistrů Newcastle doma deklasoval Tottenham 6:1.

První gól West Hamu vstřelil už v 5. minutě hlavou po rohovém kopu nekrytý Antonio. Zanedlouho Coufal našel centrem na zadní tyči Paquetu, který rovněž hlavou zvýšil náskok.

Přestože měli domácí převahu na míči, do přestávky inkasovali ještě potřetí. Kapitán "Kladivářů" Rice si naběhl na Součkem prodloužený míč z rohového kopu a prudkou střelou z první rozvlnil síť.

Ve druhém poločase přidal čtvrtou branku Fornals. V nastavení ještě neplatil gól střídajícího Corneta kvůli ofsajdu.

Po souboji týmů ze spodní části tabulky se United posunuli o bod před soupeře na třinácté místo a mají šestibodový náskok na pásmo sestupu.

Newcastle nastřílel Tottenhamu pět gólů v úvodních dvaceti minutách. Dvakrát se trefili Murphy a Isak a jednou Joelinton. Rychleji získal pětibrankový náskok v historii Premier League jen Manchester City v roce 2019, kdy dal Watfordu pět gólů do 18. minuty.

Tottenham o poločase vystřídal brankáře Llorise, místo nějž nastoupil Forster, a čtyři minuty po pauze se o čestný zásah postaral nejlepší střelec "Spurs" Kane. Byla to jeho 24. branka v sezoně, v tabulce střelců ztrácí na vedoucího Haalanda z Manchesteru City osm gólů. Skóre pak uzavřel střídající Wilson.

Newcastle napravil porážku 0:3 z minulého týdne na hřišti Aston Villy a výrazně se přiblížil návratu do Ligy mistrů po 20 letech. Na třetím místě má stejně jako čtvrtý Manchester United 59 bodů, o šest více než pátý Tottenham, který odehrál o zápas více.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Bournemouth - West Ham United 0:4 (5. Antonio, 12. Paquetá, 43. Rice, 72. Fornals), Newcastle - Tottenham 6:1 (2. a 9. Murphy, 19. a 20. Isak, 6. Joelinton, 67. Wilson - 49. Kane).

Manchester United je ve finále

Fotbalisté Manchesteru United se stali druhými finalisty Anglického poháru a o trofej se utkají s městským rivalem City. Takové složení soupeřů souboj o cennou trofej ještě nikdy neměl.

"Rudí ďáblové" ve druhém semifinále vyřadili Brighton až po penaltách, v základní hrací době ani v prodloužení gól na londýnském stadionu Wembley nepadl.

V rozstřelu až v sedmé sérii jako první neproměnil penaltu záložník brightonských "Racků" Solly March. Jeho zaváhání okamžitě potrestal obránce United Victor Lindelöf.

Manchester City v sobotu rovněž ve Wembley porazil druholigový Sheffield United 3:0. Finále je na programu na stejném místě 3. června.