West Ham na Liverpoolu zahodil penaltu, další obří šanci neproměnil Souček

19. 10. 2022 22:36
Fotbalisté West Hamu ve 12. kole anglické ligy prohráli v Liverpoolu 0:1 i vinou neproměněné penalty. Za hosty z českých reprezentantů nastoupil záložník Tomáš Souček, obránce Vladimír Coufal zůstal na lavičce. Chelsea remizovala na hřišti Brentfordu 0:0. Manchester United doma porazil třetí Tottenham 2:0 a posunul se na páté místo neúplné tabulky.
Trenér David Moyes se branky svých svěřenců nedočkal.
Trenér David Moyes se branky svých svěřenců nedočkal. | Foto: Reuters

Liverpool, který v neděli nečekaně porazil mistrovský Manchester City 1:0, začal dobře i proti West Hamu. Ve 22. minutě otevřel skóre Núňez hlavou. Uruguayský útočník se dočkal premiérové branky na stadionu Anfield a o chvíli později trefil tyč.

Hosté mohli těsně před pauzou vyrovnat z pokutového kopu, ale brankář Alisson vychytal Bowena. Obrovskou šanci na vyrovnání zápasu měl také Souček, který se v 87. minutě ocitl sám před brankou, ale v rozhodující chvíli mu vložil nohu do střely James Milner.

Chelsea v souboji s Brentfordem několikrát podržel gólman Arrizabalaga, jenž navázal na výborný výkon při minulé výhře 2:0 nad Aston Villou. Londýnský tým udržel neporazitelnost pod trenérem Potterem, ale v Premier League ztratil po sérii čtyř výher. V tabulce jsou "Blues" čtvrtí.

United v prvním poločase na Old Trafford vyprodukovali 18 střel, ale odpor Tottenhamu zlomili až po přestávce. Ve 47. minutě otevřel skóre Fred a druhý gól "Rudých ďáblů" přidal další záložník Fernandes.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Bournemouth - Southampton 0:1 (9. Adams), Brentford - Chelsea 0:0, Liverpool - West Ham United 1:0 (22. Núňez), Newcastle - Everton 1:0 (31. Almirón), Manchester United - Tottenham 2:0 (47. Fred, 69. Fernandes). Utkání Arsenal - Manchester City bylo odloženo.

1. Arsenal 10 9 0 1 24:10 27
2. Manchester City 10 7 2 1 33:10 23
3. Tottenham 11 7 2 2 22:12 23
4. Chelsea 10 6 2 2 15:10 20
5. Manchester United 10 6 1 3 15:15 19
6. Newcastle 11 4 6 1 18:9 18
7. Liverpool 10 4 4 2 22:12 16
8. Brighton 10 4 3 3 14:11 15