West Ham končí v ligovém poháru, vypadl na penalty s Blackburnem

9. 11. 2022 23:07
West Ham a Arsenal se loučí s letošním ročníkem Carabao Cupu. Gunners podlehli Brightonu 1:3, Hammers vypadli s Blackburnem po penaltách. V poháru končí také Chelsea, jež podlehla Manchesteru City 0:2, a Tottenham, jenž stejným skóre nestačil na Nottingham. Naopak Liverpool penaltové drama s Derby zvládl.
West Ham United v Carabao Cupu končí
West Ham United v Carabao Cupu končí | Foto: Reuters

Za West Ham proti druholigovému Blackburnu v základní sestavě naskočil Vladimír Coufal a ze hřiště odešel v 77. minutě za stavu 1:1. Hned vzápětí se prosadil Antonio a zdálo se, že si jdou favorité pro postup.

Jenže dvě minuty před koncem srovnal Brereton-Diaz a šlo se na penalty, které rozhodla až 10. série a neproměněný pokus Ogbonny. Tomáš Souček do utkání nezasáhl vůbec.

Penaltový rozstřel naopak zvládl Liverpool, jenž se při něm mohl spolehnout na brankáře Kellehera, který zneškodnil tři pokusy Derby.

S Carabao Cupem se překvapivě loučí lídr Premier League Arsenal, jenž sice proti Brightonu po brance Nketiaha vedl, ale nakonec prohrál 1:3. Ze soutěže se odporoučel rovněž Tottenham, jenž prohrál s Nottinghamem 0:2.

Šlágr třetího kola mezi Manchesterem City a Chelsea zvládli lépe domácí, kteří i díky gólmanovi Ortegovi přežili šance Blues a sami rozhodli slepenými góly Mahreze a Álvareze z úvodu druhé půle.