West Ham jásá, zvládl důležitou bitvu o záchranu a uťal sérii neúspěchů

21. 1. 2023 18:51
Fotbalisté West Hamu porazili v utkání 21. kola anglické ligy v záchranářském souboji Everton 2:0 a opustili sestupové pásmo.
Jarrod Bowen slaví jeden ze svých dvou gólů, jimiž zařídil West Hamu vítězství nad Evertonem | Foto: Reuters

Za vítěze odehrál celé utkání obránce Vladimír Coufal, jeho spoluhráč záložník Tomáš Souček naskočil z lavičky v 72. minutě.

West Ham k prvnímu ligovému vítězství od konce října v Londýně nasměroval dvěma góly Bowen, jenž skóroval ve 34. a 41. minutě. Fotbalisté předposledního Evertonu prohráli šesté z posledních sedmi kol a dostali pod ještě větší tlak svého trenéra Lamparda.

Liverpool remizoval s Chelsea 0:0. Trenér domácích "Reds" Jürgen Klopp odkoučoval 1000. soutěžní zápas v kariéře.

"Před zápasem jsem dostal hodně zpráv a ne všechny byly pěkné. Myslím, že (bývalý dlouholetý trenér Arsenalu) Arséne Wenger prohrál svůj 1000. zápas 0:6, takže jsem opravdu rád, že se to nestalo i mně," citoval Kloppa klubový web.

Oba celky na stadionu Anfield ukázaly, že se momentálně trápí, a promrzlým fanouškům příliš atraktivní podívanou nenabídly. Gól hostujícího Havertze byl odvolán kvůli ofsajdu, Badiashile zase hlavou nepřekonal liverpoolského brankáře Alissona a jeho protějšek Arrizabalaga vychytal Gakpa. Při debutu za Chelsea se neprosadil ani střídající křídelník Mudryk, i když posila ze Šachtaru Doněck hru oživila.

"Líbily se mi začátky obou poločasů, dobré pasáže však musíme mít delší. Dobře jsme bránili, ale lacino odevzdávali míče. V naši situaci je třeba jít krůček po krůčku a dneska jsme jeden malý udělali," hodnotil pětapadesátiletý německý kouč.

Southampton doma podlehl Aston Ville 0:1 a zůstal poslední. Duel byl krátce před pauzou přerušen, protože nad stadionem St Mary's létal dron. O triumfu hostů rozhodl v 77. minutě Watkins.

Newcastle protáhl sérii bez ligové porážky na 15 utkání, což je nejdelší šňůra v klubové historii. "Straky" potvrdily, že mají nejlepší obranu soutěže a pošesté po sobě neinkasovaly, ve třech případech ale dosáhly výsledku 0:0.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

West Ham United - Everton 2:0 (34. a 41. Bowen), Liverpool - Chelsea 0:0, Bournemouth - Nottingham 1:1 (28. Anthony - 83. Surridge), Leicester - Brighton 2:2 (38. Albrighton, 63. Barnes - 27. Mitoma, 88. Ferguson), Southampton - Aston Villa 0:1 (77. Watkins), Crystal Palace - Newcastle 0:0.

1. Arsenal 18 15 2 1 42:14 47
2. Manchester City 19 13 3 3 50:20 42
3. Newcastle 20 10 9 1 33:11 39
4. Manchester United 19 12 3 4 30:22 39
5. Tottenham 20 10 3 7 39:31 33
6. Brighton 19 9 4 6 37:27 31
7. Fulham 20 9 4 7 32:29 31
8. Liverpool 19 8 5 6 34:25 29