29. 8. 2010 18:22
ManCity překvapivě podlehl Sunderlandu
Glen Johnson se raduje. Livepool postoupil
Glen Johnson se raduje. Livepool postoupil | Foto: Reuters

Liverpool - Až v třetím kole se fotbalisté Liverpoolu dočkali první výhry v nové sezoně anglické ligy. Doma porazili 1:0 nováčka West Bromwich, v jehož sestavě chyběl Roman Bednář.

Český útočník si při předzápasové rozcvičce poranil Achillovu šlachu. Zatím není znám rozsah zranění ani to, zda bude schopen přijet na sraz reprezentace před startem kvalifikace ME.

Bednář byl v nominaci na utkání, ovšem po zranění při předzápasové rozcvičce ho musel na soupisce na poslední chvíli nahradit mladík Wood.

Meireles posílil Liverpool. Mascherano nejsem, varuje
Vydřené body, ocenil Ancelotti. Lampard i Terry zranění

West Bromwich hrál dlouho s favoritem vyrovnanou partii, ovšem v polovině druhého poločasu neuhlídal španělského kanonýra Fernanda Torrese, který jedinou brankou rozhodl a připsal si tak první soutěžní gól v klubovém dresu od dubna.

Emmanuel Adebayor
Emmanuel Adebayor | Foto: Reuters

Překvapivou porážku utrpěl Manchester City na hřišti Sunderlandu. Hosté s mnohamilionovými posilami nedokázali vstřelit gól, naopak v poslední minutě odpískal sudí ve prospěch Sunderlandu pokutový kop a Bent rozhodl.

Velkou bojovnost ukázali hráči Boltonu, kteří i v oslabení dokázali dotáhnout dvoubrankový náskok Birminghamu a vybojovat remízu 2:2.

Situaci jim zkomplikoval brankář Jääskeläinen, který se nechal vyprovokovat a již v první půli uviděl červenou kartu za fyzický útok na protihráče.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Bolton - Birmingham 2:2 (71. Davies z pen., 81. Blake - 4. R. Johnson, 51. Gardner), Liverpool - West Bromwich 1:0 (66. Torres), Sunderland - Manchester City 1:0 (90. Bent z pen.), Aston Villa - Everton 1:0 (9. Young)

1. Chelsea 3 3 0 0 14:0 9
2. Arsenal 3 2 1 0 9:2 7
3. Manchester United 3 2 1 0 8:2 7
4. Aston Villa 3 2 0 1 4:6 6
5. Bolton 3 1 2 0 5:3 5
6. Birmingham 3 1 2 0 6:5 5
7. Wolverhampton 3 1 2 0 4:3 5
8. Newcastle 3 1 1 1 7:4 4