reklama
 
 

Byl na odpis, teď cítí Wenger satisfakci: Nikdo nám nevěřil

30. 12. 2013 7:00
Arsenal vstupuje do nového roku v pozici lídra Premier League. A kouč Kanonýrů Arsene Wenger cítí obrovské zadostiučinění.

Londýn - Dvě sezony už byl téměř na odpis, kvůli dlouhému a bolestivému čekání na vítěznou trofej se od něj odvraceli fanoušci. I ti nejvěrnější, kteří jej dříve vynášeli do nebes. Teď je ale všechno jinak.

Londýnský Arsenal poprvé od sezony 2007/2008 vstupuje do nového roku v pozici lídra Premier League. A francouzský lodivod Kanonýrů Arséne Wenger, který sedí na lavičce londýnského klubu již dlouhých sedmnáct let, cítí obrovské zadostiučinění.

"Je to velká satisfakce. Jsem si jistý, že jsme překvapili hodně lidí, kteří nám nevěřili. Samozřejmě budeme rádi, když v tom budeme pokračovat," uvedl čtyřiašedesátiletý kouč po nedělní výhře na hřišti Newcastlu (více čtěte ZDE).

Kouč si pochvaluje týmového ducha

"Poslední dva zápasy jsme hráli venku s West Hamem a v Newcastlu a získali jsme šest bodů. Je to důkaz, že hráči jsou bojovníci. Doufám, že jim to vydrží," dodal Wenger.

Francouzský trenér si pochvaluje, jak jeho hráči fungují po psychické stránce. "Tenhle tým má z mentálního hlediska v sobě něco zvláštního. A právě to u nás fotbalová veřejnost v minulých letech zpochybňovala. Ukázali jsme to už proti West Hamu, kdy jsme prohrávali 1:0 a třemi góly otočili. A ukázali jsme to i dnes. "

"Máme skvělou soudržnost a skvělého týmového ducha. Mohli jste vidět, že naši hráči se ve vápně vrhali do střel."

Wenger: Vždy jsme byli vepředu

Wenger zároveň připustil, že v minulých letech Arsenal takové atributy postrádal.

"Několik let jsme měli velmi mladý tým, který nebyl schopný čelit takovému tlaku. Na druhou stranu, vždy jsme byli vepředu. Pokud dobře zanalyzujete naše výsledky, tak zjistíte, že jsme vždy byli v popředí. Loni jsme v tomto období už neměli šanci na titul, ale v celém letošním roce podáváme konzistentní výkony," poznamenal rodák ze Štrasburku.

Gunners potkala menší krize v polovině prosince a tým ztratil dvakrát body doma, s Evertonem a Chelsea. Navíc utrpěl šestigólový debakl na hřišti Manchesteru City.

Náskok se ztenčil, Kanonýři přesto věří

"Nějaké body jsme ztratili, ale mám pocit, že to bylo spíše kvůli nabitému programu a nedostatku času na odpočinek. Navíc to byly složité zápasy," konstatoval Wenger.

Náskok Arsenalu na čele tabulky se tak ztenčil, druzí Citizens ztrácejí bod a třetí Chelsea dva. Proto nechce Wenger příliš mluvit o nadějích na zisk vysněného titulu.

"Je ještě brzy, abychom o tom mluvili. Ale jsme odhodláni udělat cokoli, abychom na konci sezony stáli úplně nejvýše. Samozřejmě doufám, že to bude stačit, ale čeká nás ještě dlouhá cesta," dodal Wenger.

autor: Aleš Vávra | 30. 12. 2013 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama