Wenger přece jen nakoupil, z Málagy přivedl beka Monreala

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 2. 2013 13:49
Londýnský celek přestup španělského reprezentačního obránce z Málagy potvrdil přesně v okamžiku, kdy vypršel přestupní termín.
Nacho Monreal.
Nacho Monreal. | Foto: Reuters

Londýn - Jedinou zimní posilou fotbalistů Arsenalu se na poslední chvíli stal Nacho Monreal. Londýnský celek přestup španělského reprezentačního obránce z Málagy potvrdil přesně v okamžiku, kdy vypršel přestupní termín. Délka dlouhodobého kontraktu ani přestupní částka nebyly zveřejněny.

Šestadvacetiletý Monreal by měl vyztužit levou stranu obrany, s níž má Arsenal dlouhodobě problémy. Navíc Kieran Gibbs, který nalevo nejčastěji nastupoval, se zranil a bude mimo hru zhruba šest týdnů.

Wenger: Pozorovali jsme ho delší dobu

"Máme velkou radost, že Nacho souhlasil s přestupem do našeho týmu. Pozorovali jsme ho delší dobu. Je to silný bek, který už má dostatek zkušeností na klubové i mezinárodní scéně. Navíc je dobrý technicky a má také kvalitní centry," řekl trenér Arséne Wenger.

Monreal je odchovancem Osasuny, odkud v létě 2011 přestoupil do Málagy za šest milionů eur (asi 154 milionů korun). Na podzim pomohl svými výkony Málaze postoupit do osmifinále Ligy mistrů. Ve španělské lize odehrál 164 zápasů a vstřelil 3 góly. Dalších devět zápasů odehrál za národní tým.

 

Právě se děje

Další zprávy