Wenger je prý připraven pustit Fábregase do Barcelony

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
22. 7. 2010 10:45
Kapitán Arsenalu se přestupu nebrání
Francesc "Cesc" Fábregas
Francesc "Cesc" Fábregas | Foto: Reuters

Praha - Prodej záložníka Francesca Fábregase z Arsenalu do Barcelony je zřejmě zase o něco blíž ke svému uskutečnění.

Podle španělského rádia Ona FM je totiž trenér londýnského celku Arsene Wenger připraven dát svolení k jednání o Fábregasově přestupu.

Francouzský kouč přitom dlouho nechtěl o odchodu kapitána své družiny ani slyšet a odmítal veškeré nabídky katalánského klubu.

Čtěte také:
Španělské oslavy: Puyol oblékl Fabregasovi dres Barcy
Barca dala nabídku za Fábregase. Arsenal ji ihned smetl

Podle rozhlasové stanice tak příznivý obrat událostí umožňuje, aby se prezident FC Barcelony Sandro Rosell v nejbližších dnech ukázal v Londýně a promluvil si s Wengerem o Fábregasově přestupu mezi čtyřma očima.

Vypadá to tedy, že už zbývá vyřešit pouze otázku "za kolik?". Zde může ale nastat velký problém. Podle posledních informací si Arsenal třiadvacetiletého středopolaře cení na 60 milionů eur. Barca určitě bude ochotna zvýšit svou původní nabídku 30 milionů eur, ovšem přes padesátku jít nehodlá. Nabízí se tak ještě další možnost, a to částečné hráčské kompenzace.

Sám čerstvý mistra světa, který fotbalově vyrůstal právě v mládežnických týmech Barcelony, prohlásil, že by se návratu do Španělska rozhodně nebránil, přestože má u "kanonýrů" podepsanou smlouvu až do roku 2015.

 

Právě se děje

před 5 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy