Trenérská škatulata: z absolutní elity zůstal jen Wenger

Podívejte se na trenérské rošády, které proměnily tváře většiny elitních fotbalových klubů v Evropě.
Přehled trenérských změn můžeme začít třeba u José Mourinha, který opustil po třech sezonách Real Madrid a vrátil se do Chelsea, kterou vedl mezi lety 2004-07.
Na lavičce Realu jej nahradil další zkušený trenérský matador, Carlo Ancelotti. Ten kvůli postu režiséra "bílého baletu" opustil po dvou sezonách superbohatý Paris St. Germain.
A tak se hledal náhradník i v Paříži. Ancelottiho nakonec zastoupí Laurent Blanc, který naposledy působil u francouzské reprezentace.
Krom Realu vyměnila trenéra i Barcelona, tady to ale byla změna vynucené okolnostmi. Tito Vilanova (na snímku) se totiž musel vrátit ke svému smutnému boji s rakovinou.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters
23. 7. 2013 15:00
Podívejte se na trenérské rošády, které proměnily tváře většiny elitních fotbalových klubů před sezonou 2013-14.

Praha - V českém prostředí se sice mění trenéři jako na běžícím pásu, ovšem letní přestávka před sezonou 2013-14 jako by chtěla ukázat, že tento trend je běžný v celé Evropě.

Z elitních týmů nakonec své kouče do další sezony udrželo jen minimum. Jednou z těchto výjimek je například AC Milán, Arsenal či Juventus.

Na přehled všech nejdůležitějších změn na trenérských postech se můžete podívat v této fotogalerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy