Web fanoušků burcuje proti rakovině: Vyprodejte Spartu!

Miloslav Lubas
19. 4. 2011 14:00
Každý divák na Letné - koruna pro nadaci
Fanoušci Sparty nejsou jenom ohňostrůjci a výtržníci
Fanoušci Sparty nejsou jenom ohňostrůjci a výtržníci | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Někteří hází na hřiště světlice, rvou se s fanoušky soupeře, urážejí je a skandují rasistická hesla. Druzí pomáhají zachraňovat životy.

Fotbaloví fanoušci Sparty.

Redakce fanouškovského webu Sparta Forever věnuje za každého diváka na pátečním ligovém utkání s Olomoucí jednu korunu na konto Nadace Rakovina věc veřejná. Aktuálně.cz o tom informoval redaktor webu.

"Peníze dají nadaci přímo fanoušci z redakce webu," dodal redaktor.

Čtěte také:
Řepka. Zuřivý škleb v kameře i tvář boje proti rakovině
Chuligáni ´zapalovali´ hřiště. Celá Sparta jim děkovala

Sparta Forever nevylučuje, že v budoucnu poprosí o charitativní dary celou sparťanskou veřejnost.

Hulváti? Sprosťáci? Nadace jednala s kultivovanými lidmi

Mluvčí nadace Martinu Huskovou dobročinná akce webu Sparta Forever potěšila.

Do boje proti rakovině se pustil i dres sparťanského buřliváka Tomáše Řepky
Do boje proti rakovině se pustil i dres sparťanského buřliváka Tomáše Řepky | Foto: Nadace Rakovina věc veřejná

"Veřejnost často vnímá fanoušky jako hulváty a sprosťáky, kteří se neumějí chovat. S námi ale jednali kultivovaní lidé. Je fantastické, co dělají. Nevíme přece, koho z nás kdy rakovina potká," upozornila Husková.

Nadaci Rakovina věc veřejná podporuje také rozporuplná sparťanská fotbalová ikona Tomáš Řepka.

Do dražby poskytl dva své dresy a nadaci vynesly celkem 240.000 korun. Řepkova přítelkyně, modelka Vlaďka Erbová, se stala tváří nadace.

Sparta Forever vyzývá fanoušky, aby v pátek večer vzali na Letnou své známé. "Sejdeme se v plném hledišti a provětráte naše peněženky," stojí na webu. Pokud by diváci Letnou vyprodali, nadace by získala zhruba 20.000 korun.

Fanoušci: Jsou důležitější boje než o ligový trůn

"Bitva o ligový trůn vrcholí, ale řada daleko důležitějších bojů se odehrává mimo fotbalové trávníky," píše se na Sparta Forever ve výzvě ´Přijď na zápas s Olomoucí´.

Modelku Vlaďku Erbovou pojí se Spartou vztah s Řepkou. Pro nadaci nafotila kalendář
Modelku Vlaďku Erbovou pojí se Spartou vztah s Řepkou. Pro nadaci nafotila kalendář | Foto: Jan Tůma

Fanoušci Sparty mají kvůli chuligánům ve svých řadách špatnou pověst. Rowdies z kotle pokazili dva poslední zápasy na cizích stadionech - v Jablonci nad Nisou i v Mladé Boleslavi. Policisté několik z nich zatkli.

Sparta Forever poskytuje prostor i názorům ultras, ale od výtržníků distancuje.

"Vyjadřujeme nesouhlas s jakýmikoliv projevy násilí, vyhrožování a rasismu," tvrdí autoři webu ve slovu redakce.

V diskusi nad článkem ´Přijď na zápas s Olomoucí´ se jedna z fanynek ptá: "Mohla bych přispět i jinak, než za mě půjde jedna koruna? Ráda bych přihodila nějakou kačku navíc…"

A co kalendář se fanynkami a hráči?

Sparta Forever prý přemýšlí o kreativnější a vtipnější charitě, než je pouhá sbírka.

Bude-li Letná v pátek plná, půjde na boj s rakovinou zhruba 20.000 korun
Bude-li Letná v pátek plná, půjde na boj s rakovinou zhruba 20.000 korun | Foto: Jakub Šafránek

Jeden z fanoušků navrhuje, aby sparťanské ´holky´ nafotily kalendář a výtěžek z jeho prodeje by putoval nadaci. Dívčí a ženská krása by jí nepomohly poprvé.

Právě Erbová v minulosti věnovala nadaci část honoráře od Playboye, kam se nechala vyfotografovat. A peníze na boj proti rakovině přináší i kalendář se smyslnými snímky známé modelky.

"Myslím, že velký úspěch by mohl mít dobročinný kalendář, na němž by byly sparťanské fanynky ve dvojicích i ve velké skupině s hráči prvoligového mužstva," řekl Aktuálně.cz jeden z dlouholetých fanoušků Sparty. 

Na charitu přispěli v minulosti také liberečtí fanoušci

Nadace Rakovina věc veřejná posílá peníze do laboratoře experimentální medicíny v Olomouci, kde se zkoumají protinádorová léčiva. Ročně získá od sponzorů asi dva miliony korun.

Web Sparta Forever v minulosti dovezl dárky se sparťanskou tematikou do Dětského domova v severočeském Krompachu. Při projektu ´Cesta za snem´ nakoupil výstroj pro fotbalové žáky FC Real Královské Vinohrady.

Fotbaloví fanoušci ukázali dobré srdce také v jiných městech. Například v Liberci vybrali loni v srpnu při derby Slovanu s Jabloncem více než 54.000 korun pro území, zpustošené bleskovou povodní.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy