Wágner si první hattrick v kariéře schoval na Teplice

ČTK ČTK
20. 9. 2014 6:00
Mladoboleslavský fotbalista Tomáš Wágner se poprvé v ligové kariéře dočkal hattricku.
Tomáš Wágner v dresu Plzně, z níž v Mladé Boleslavi hostuje.
Tomáš Wágner v dresu Plzně, z níž v Mladé Boleslavi hostuje. | Foto: CPA Eduard Erben

Mladá Boleslav - Mladoboleslavský fotbalista Tomáš Wágner se poprvé v ligové kariéře dočkal hattricku. Sám tak zařídil výhru 3:0 v předehrávce 8. kola s Teplicemi, kterým tak ukončil jejich neporazitelnost v této sezoně. Připustil, že právě šance na to být prvním týmem v ročníku, který Severočechy porazí, mu pomohla k výkonu.

"Věděli jsme, že Teplice ještě neprohrály, o to větší jsme měli motivaci. Když někdo dlouho neprohraje, tak každý protivník chce být tím, kdo mu šňůru překazí," řekl v rozhovoru s novináři Wágner, který v Mladé Boleslavi hostuje z Plzně.

V nejvyšší soutěži dal už 34 branek, ve třech zápasech se trefil dvakrát, ale na hattrick musel čekat až do dneška. "Je to příjemný pocit, ale slavit to nebudu. Zítra máme trénink a v úterý zápas, takže je třeba udržet koncentraci," prohlásil.

Gól nohou, z penalty i hlavou

Při první brance mu dala teplická obrana hodně prostoru v malém vápně a Wágner mohl v poklidu zamířit. "Je pravda, že jsem měl moře času, ale to jsem v tu chvíli netušil, bál jsem se, že za mnou někdo je. Snažil jsem se hlavně zachovat klid a pořádně to trefit," popisoval svou trefu, která zlomila utkání na stranu Mladé Boleslavi, jelikož do té doby byly nebezpečnější Teplice. "Vždy je důležité dát první gól, to se povedlo nám, i když Teplice byly nebezpečné," dodal.

Pak ještě proměnil penaltu a hlavou zužitkoval centr Jana Bořila. Dokonce si myslel na čtvrtý zásah, jelikož to už Teplice hrály bez dvou vyloučených hráčů. Ale trenér Karel Jarolím ho předčasně stáhl ze hřiště, aby fanoušci mohli Wágnerův výkon ocenit potleskem ve stoje. "Chtěl jsem si dát ještě čtvrtý, ale to střídání chápu. Teda alespoň jsem viděl v televizi, že autor hattricku se vystřídá, aby mu mohli lidi zatleskat. Tak jsem si to teď vyzkoušel i já," usmíval se Wágner.

Jeho výkon se líbil i trenérovi Jarolímovi. "Víme, že je Tomáš gólový hráč a v šestnáctce velmi nebezpečný. To dnes potvrdil. Ale není to o jednom zápase. Důležité je, aby to dokázal opakovat," dodal mladoboleslavský kouč.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy