Vzpomínka na Plzeň. United vyhráli díky nasimulovanému pádu

23. 9. 2012 19:15
Souboj dvou nejúspěšnějších týmů anglické klubové historie rozhodla proměněná penalta po nasimulovaném pádu v pokutovém území.
Radost Robina van Persieho z gólu Manchesteru United
Radost Robina van Persieho z gólu Manchesteru United | Foto: Reuters

Liverpool - O šlágru 5. kola Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem United (1:2) se zřejmě na Ostrovech bude ještě dlouho mluvit.

Souboj dvou historicky nejúspěšnějších týmů anglické nejvyšší soutěže rozhodla stejně jako před týdnem ve šlágru české nejvyšší soutěže mezi Plzní a pražskou Spartou proměněná penalta po nasimulovaném pádu v pokutovém území.

Ve druhém nedělním šlágru si po bodu podělili fotbalisté Manchesteru City a Arsenalu po remíze 1:1.

Na gól obránce Citizenzs Joleona Lescotta ze 40. minuty odpověděl osm minut před koncem zápasu bek Arsenalu Laurent Koscielny.

Z druhé výhry na lavičce Tottenhamu se může radovat trenér André Villas-Boas. Jeho "Kohouti" se ale na tři body proti Queens Parku hodně nadřeli.

Ještě v poločase prohrávali po Zamorově brance, ale slepenými góly okolo 60. minuty skóre otočili. Napřed mířil do vlastní sítě Faurlin, poté skóroval Defoe.

V hlavní roli byli sudí Halsey a Valencia

V hlavní roli duelu Liverpoolu s United byl hlavní sudí Mark Halsey. Ten odpískal pokutový kop v 76. minutě za stavu 1:1 po pádu záložníka United Antonia Valencii.

Podle opakovaných záznamů se stínující obránce Liverpoolu Glen Johnson sice lehce otřel o nohou jeho kopačku, Valencia však poté teatrálně upadl.

Nařízený pokutový kop proměnil Robin van Persie, a pátou brankou v sezoně tak rozhodl o tom, že se United po čtvrté výhře v řadě vrátili v tabulce na druhé místo o bod za vedoucí Chelsea.

Naopak fotbalisté Liverpoolu mají na kontě stále pouhé dva body za remízy, což se jim stalo naposledy před 101 lety.

Liverpool hrál poločas o deseti

Nebylo to však jediné chybné rozhodnutí sudího Halseyho ve prospěch United.

Ve 39. minutě posoudil souboj domácího záložníka Jonjoa Shelveyho s obráncem United Johnnym Evansem jako faul hráče Liverpoolu, navíc Shelveymu udělil červenou kartu, a Reds tak dohrávali zápas o deseti.

Liverpool se přesto ujal vedení, když se hned v úvodu druhého poločasu trefil ze vzduchu přesně k tyči Lindegaardovy brány kapitán domácího týmu Steven Gerrard.

United však v 51. minutě vyrovnali, když parádní střelou z rohu velkého vápna k tyči skóroval brazilský obránce Red Devils Rafael.

Na druhé straně se penalta nepískala

V 58. minutě pak Halsey naopak pokutový kop chybně neodpískal, když neposoudil zákrok Evanse v pokutovém území na útočníka Liverpoolu Luise Suáreze jako faul.

United po Van Persieho gólu vedení udrželi, přestože se zápas ve druhé půli nastavoval o téměř sedm minut.

Liverpool - Manchester United 1:2 (46. Gerrard - 51. Rafael, 81. Van Persie z pen.), Newcastle - Norwich 1:0 (19. Ba), Manchester City - Arsenal 1:1 (40. Lescott - 82. Koscielny), Tottenham - QPR 2:1 (60. vlastní Faurlin, 61. Defoe - 33. Zamora).