Vystřízlivění: Jablonec padl, Liberec jen remizoval

10. 8. 2015 21:36
Dohrávky 3. kola Synot ligy pohárovým zástupcům ze severu Čech nevyšly.
V Jihlavě to Jablonci nešlo.
V Jihlavě to Jablonci nešlo. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ani jeden z úspěšných severočeských celků ze 3. předkola Evropské ligy v pondělních ligových dohrávkách neuspěl. Fotbalisté Liberce doma remizovali s Duklou 1:1, Jablonečtí dokonce prohráli 0:1 na půdě Jihlavy.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

Za Slovan poprvé nastoupil Hladký

V liberecké brance poprvé v soutěžním utkání nastoupil Hladký, v prvním poločase ale příliš mnoho práce neměl. Slovan potvrzoval, že je na startu sezony v dobré pohodě a většinu úvodního dějství ovládal.

Hned v páté minutě se po chybě v hostující obraně dostal do velké šance Folprecht, ale zamířil mimo. Po čtvrthodině přišla další velké šance domácích. Po Bartošákově centru hlavičkoval Šural a Duklu zachránil od inkasované branky jen skvělý zákrok gólmana Rady.

Pražané pak trochu vyrovnali hru, ale do kabin nakonec přece jen šli v poločase se ztrátou. Šural ve 45. minutě zakroutil přímý kop přibližně z dvaceti metrů přesně k tyči a skóroval tak i ve třetím kole nové sezony.

Šural odmítl roli hrdiny zápasu

Po změně stran se ale obraz hry změnil. Dukla výrazně přidala a brzy mohla srovnat. V 57. minutě ale Bergera ve vyložené šanci vychytal Hladký, stejně jako o chvíli později Beauguela.

V 63. minutě už tým z Julisky srovnal. Sudí Pechanec nařídil penaltu za ruku domácího Pokorného a Berger pokutový kop s přehledem technickou střelou proměnil. Stejně jako Šural se trefil ve všech třech kolech.

V 80. minutě zahrával penaltu i Liberec po zákroku Hlinky. Šural ale selhal a brankář Rada jeho pokus vyrazil. Slovan pokračoval v tlaku a hostující gólman musel vzápětí zasahovat i proti přímému kopu v podání Kerbra. V hektické závěru ale mohla rozhodnout i Dukla, Čajičovu hlavičku musel vytěsnit Hladký. Na druhé straně pak ještě Šural nepřekonal Radu.

Jihlavští se poprvé radovali z gólu

Vysočina krčící se před zápasem u chvostu tabulky s jedním získaným bodem začala proti Jablonci opatrně a v první čtvrthodině čekali diváci na gólovou příležitost marně.

Jenže v 19. minutě vyslal Vaculík skvělou přihrávkou do úniku Jungra, který obešel i brankáře Hrubého a gólem ukončil čekání Vysočiny na první gól v této sezoně.

Po půlhodině hry mohl srovnat po centru exjihlavský útočník Tecl, ale po centru do vápna nechal vyniknout gólmana Hanuše, který jeho střelecký pokus konečky prstů vytěsnil na rohový kop.

Z převahy hosté nic nevytěžili

Další šanci měli hosté hned z kraje druhé půle, ale Doležal mířil jen do břevna a ani dorážející Novák nedokázal propasírovat míč do sítě. Vysočina, která nastoupila bez dvou opor základní sestavy Jánoše a Tlustého, se spíše bránila a nechávala hrát hosty.

Jablonec měl sice územní převahu, ale žádnou gólovou příležitost si dlouho nedokázal vytvořit. Zatímco při postupu v Evropské ligy proti Kodani se severočeskému týmu dařilo těžit ze standardních situací, v Jihlavě s nimi domácí zadáci neměli sebemenší problém.

Až v poslední desetiminutovce se začalo před oběma vápny opět něco dít. Nejprve po Teclově přihrávce mohl vyrovnat Trávník, ale trefil jen vyběhnuvšího Hanuše. Když se neprosadili poté ani hlavičkující Beneš s Teclem, mohlo udeřit na druhé straně po brejku Fulneka s Neradem, střelu druhého jmenovaného ale kryl brankář hostí Hrubý.

3. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branky: 45. Josef Šural - 63. Berger z pen. Rozhodčí: Pechanec - Pilný, Peřina. ŽK: Kerbr - Vrzal, Berger. Diváci: 7100.

Liberec: Hladký - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Folprecht (69. Sackey), Pavelka - Kerbr, Shala (73. Delarge), Josef Šural - Rabušic (77. Bakoš). Trenér: Trpišovský.

Dukla: F. Rada - Jurendič, Hlinka, Jeřábek, Vrzal - Daniel Tetour (84. Miloševič), Marek Hanousek, Považanec (46. Čajič) - Berger, Beauguel, Přikryl (68. Jakub Mareš). Trenér: Kozel.

Vysočina Jihlava - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 19. Jungr. Rozhodčí: Příhoda - Kotík, Pospíšil. ŽK: Kukol - Hübschman. Diváci: 3689.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - T. Marek, Šulek - Batioja, Jungr (82. Nerad), Vaculík (61. Fulnek) - Mešanovič (73. Dvořák). Trenér: Klusáček.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Greguš - Masopust (46. Mingazov), Pospíšil (68. Trávník), Tecl - Martin Doležal I. (59. Wágner). Trenér: Šilhavý.

1. Sparta 3 2 1 0 6:1 7
2. Příbram 3 2 0 1 8:6 6
3. Brno 3 2 0 1 3:3 6
4. Zlín 3 2 0 1 2:3 6
5. Liberec 3 1 2 0 7:5 5
6. Teplice 3 1 1 1 6:5 4