Chorvaté vyhráli přestřelku se Španělskem, v nastavení rozhodl Jedvaj

Aktualizováno 15. 11. 2018 23:18
Fotbaloví vicemistři světa Chorvaté v nejvyšší skupině Ligy národů na třetí pokus vyhráli a po vítězství 3:2 nad Španělskem udrželi šanci na místo v play off. Ve druhé divizi si pak Bosna a Hercegovina díky bezbrankové remíze v Rakousku zajistila postup do elitní ligy.
Tin Jedvaj v zápase Ligy národů Chorvatsko - Španělsko
Tin Jedvaj v zápase Ligy národů Chorvatsko - Španělsko | Foto: Reuters

Na vítězství Chorvatů se dvěma góly podílel Jedvaj, který nejprve v 69. minutě poslal domácí do vedení a poté ve třetí minutě nastavení rozhodl o jejich prvním vítězství od letního šampionátu v Rusku. Skóre otevřel Kramarič, za hosty vyrovnal nejprve Ceballos a po něm z penalty Ramos.

Španělsko vede tabulku se šesti body, ale má už odehrané všechny zápasy. Chorvaty čeká ještě souboj s Anglií, která má stejně jako vicemistři světa čtyři body. Vítěz zápasu si zajistí místo ve vyřazovací části nové soutěže.

Na účast v Lize A se po dnešku můžou chystat fotbalisté Bosny a Hercegoviny. Postup jim zajistila dnešní bezbranková remíza v Rakousku, po které mají v tabulce deset bodů, a i když jejich dnešní soupeř má zápas k dobru, nemůže už šestibodovou ztrátu smazat.

Rooney se loučí vítězstvím

Fotbalisté Anglie při rozlučce útočníka Wayna Rooneyho s reprezentací v přípravném utkání v Londýně porazili 3:0 USA. Bývalý útočník Manchesteru United, Evertonu a nyní amerického DC United nastoupil v 58. minutě a připsal si jubilejní 120. start v národním týmu.

Třiatřicetiletý Rooney ukončil reprezentační kariéru loni v srpnu, ale Fotbalová asociace se rozhodla věnovat mu dnešní zápas ve Wembley jako rozlučku. O vítězné sbohem nejlepšího střelce v historii anglické reprezentace se brankami postarali Lingard, Alexander-Arnold a Wilson, který se prosadil při prvním startu za národní tým.

Vítězství zaznamenali také fotbalisté Německa, kteří si v přípravě poradili rovněž 3:0 s Ruskem. Góly domácích dali Sané, Süle a Gnabry a výběr trenéra Joachima Löwa si připsal teprve čtvrté vítězství v posledních čtrnácti zápasech.

Chorvatsko - Španělsko 3:2 (0:0)

Branky: 69. a 90.+3 Jedvaj, 54. Kramarič - 56. Ceballos, 78. Ramos z pen.

Haifa: Izrael - Guatemala 7:0 (3:0)

Branky: 37. a 53. Dabbur, 62. a 79. Saba, 5. Zahavi, 27. Tawatha, 88. Sahar z pen.

Lipsko: Německo - Rusko 3:0 (3:0)

Branky: 8. Sané, 25. Süle, 40. Gnabry.

Dublin: Irsko - Severní Irsko 0:0

Londýn: Anglie - USA 3:0 (2:0)

Branky: 26. Lingard, 27. Alexander-Arnold, 77. Wilson.