Inter Milán smetl Salernitanu a poprvé nastřílel za rok 100 ligových gólů

17. 12. 2021 23:04
Vedoucí tým italské fotbalové ligy Inter Milán deklasoval poslední Salernitanu na jejím hřišti 5:0 a poprvé v historii dal v Serii A v jednom kalendářním roce 100 gólů, což se před ním povedlo jen třem klubům. Úřadující šampioni si vylepšili letošní bilanci na 103 branek a další mohou přidat ještě ve středečním utkání proti FC Turín.
Ivan Perišič
Ivan Perišič | Foto: Reuters

Inter si připsal šestou výhru v řadě, za kterou ho nasměroval v 11. minutě Perišič hlavičkou po rohovém kopu. Na 2:0 zvýšil ještě v prvním poločase Dumfries, jehož střela se odrazila od břevna za brankovou čáru a zpět do hřiště. Po přestávce skórovali ještě Sánchez, Martínez, který je s 11 ligovými brankami nejlepším střelcem týmu, a další střídající hráč Gagliardini.

Inter vede tabulku o čtyři body před AC Milán, který bude hrát v neděli se čtvrtou Neapolí.

Nerazzurri překonali klubový rekord z roku 1950, kdy dali během kalendářního roku 99 branek. Naposledy dosáhl stogólové hranice AC Milán právě v roce 1950, kdy nasázel 120 branek.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Lazio Řím - FC Janov 3:1 (36. Pedro, 75. Acerbi, 81. Zaccagni - 86. Melegoni), Salernitana - Inter Milán 0:5 (11. Perišič, 33. Dumfries, 52. A. Sánchez, 77. L. Martínez, 87. Gagliardini).

1. Inter Milán 18 13 4 1 48:15 43
2. AC Milán 17 12 3 2 36:19 39
3. Bergamo 17 11 4 2 37:20 37
4. Neapol 17 11 3 3 34:13 36
5. Fiorentina 17 10 0 7 31:22 30
6. AS Řím 17 9 1 7 26:19 28
7. Juventus Turín 17 8 4 5 23:17 28
8. Lazio Řím 18 8 4 6 36:33 28